Kraj

Fot. Monika Bryk

Głosujesz na Dudę? Nie, nie jesteś lewicowym rebelem

Zastępy lewaków wychodzą spod niemal każdego kamienia w mediach społecznościowych i tylko po to, żeby obwieścić światu, że oni to z liberałami nigdy.
Fot. Can Pac Swire/flickr.com

Wirus ma obywatelstwo

Polacy, którzy dziś przylecą z Ukrainy, mogą spokojnie iść w miasto spotykać się z przyjaciółmi. W tym samym czasie Ukraińcy będą musieli odbyć kwarantannę w domu.
Fot. Monika Bryk

Stawką w drugiej turze jest… podmiotowość lewicy

Adam Ostolski: Zagłosuję na Trzaskowskiego. Tylko tak uda się zhakować duopol POPiS.

Prezydent Polski nową twarzą ruchu antyszczepionkowego

Andrzej Duda to prawdziwy twardziel. Nie boi się koronawirusa ani grypy, nie będzie więc przeciwko nim się szczepił. Co innego szkarlatyna. Na tę wprawdzie szczepionki nie ma, ale prezydent chętnie by o niej porozmawiał.red.
Fot. EpiskopatNews/flickr.com

W niedzielę zagłosujmy za „strefą wolną od ideologii PiS”

Retoryka Dudy skupia się na wykluczaniu kolejnych grup mniejszościowych i narzucaniu Polsce czegoś na kształt katoszariatu. Zagłosujmy w niedzielę przeciwko niej.Katarzyna Markusz

Occupy! Sceny z okupowanego świata

Goście dyskusji: Przemysław Witkowski, Weronika Śmigielska, Grzegorz Haber. Prowadzenie: Szymon Pytlik.

Ludzie Transformacji. Dokumentalista Michał Szlaga

Drugie spotkanie cyklu Sztuki Stosowane Społecznie. 20 listopada, wtorek, godz. 19.00, Świetlica KP, ul. Nowe Ogrody 35, II piętro, Gdańsk.

Rodziny i przyjaciele osób LGBT

Goście: Jody Huckaby, Marta Abramowicz, Katarzyna Bojarska, Izabela Filipiak. 17 listopada, sobota, godz. 17.00, Świetlica KP w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35.

Dokąd zmierza kapitalizm?

O tym, jak ucywilizować gospodarkę wolnorynkową, nie rezygnując z jej osiągnięć porozmawiają Dariusz Szwed i Andrzej Potocki. 22 listopada, Świetlica KP.

Historia jednej napaści

Mili obywatele, nie łudźcie się, że dostało się jakimś lewakom ze skłotu czy gejom i lesbijkom. O ataku NOP-u na Wagenburg we Wrocławiu piszą Marta Karaś i Przemysław Witkowski.

Czy wszyscy staniemy się Niemcami?

Spotkanie w Warszawie w ramach serii debat Co złego stało się z Europą? Jaka jest jej przyszłość? Kryzys europejski i …

Ludu Europy, powstań!

Goście: Vasyl Cherepanyn, Paolo Do, Héctor Huerga González, Maria Klaman, Igor Stokfiszewski. 21 listopada, środa, godz. 19.00, Świetlica KP w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku.

To my jesteśmy ludem! Ruchy społeczne w Europie

Spotkanie w Warszawie w ramach serii debat “Co złego stało się z Europą? Jaka jest jej przyszłość? Kryzys europejski i nowe …