Kraj

Fot. Michał Borucki

Przestańcie strzelać do ptaków

15 sierpnia zaczyna się sezon łowiecki na ptaki. To dobry moment, by wreszcie zakazać polowań.red.
Fot. Piotr Szenajch, Mikołaj Starzyński. Edycja KP.

Polskość według socjalistów nie potrzebuje wewnętrznego wroga

Kapitalizm nie buduje ładu społecznego. Ład buduje reakcja na kapitalizm – tylko że ona może być socjaldemokratyczna, a może być też faszystowska.
Fot. Katarzyna Czerwińska / Kancelaria Senatu

Zbigniew Ziobro i punkt nie-rządności

Straszenie „ideologią LGBT” pomogło prawicy w ostatnich wyborach. Ale każdy, najbardziej służący partii temat można jednak przegrzać. Czy Zbigniew Ziobro właśnie tego nie robi?

Rozwój transportu publicznego? Tak, ale dziś jeszcze ważniejsza jest cyfryzacja

Rozmowa o „wkluczaniu” społeczności pozametropolitalnych powinna dostrzec różnicę pomiędzy rzeczywistością AD 2020 a rzeczywistością lat 60. czy 70. XX wieku.

Adam Bodnar w Senacie, podsumowując swoją kadencję, mówi o stanie praw człowieka

Rzecznik Praw Obywatelskich podsumowuje swoją pięcioletnią kadencję.Adam Bodnar

Rok w mieście

W 2013 będzie coraz więcej pytań o budżety miast, sprawiedliwe wykorzystanie środków i zarządzanie zasobami komunalnymi – pisze Joanna Erbel.

“Z daleka widok jest piekny” – pokaz filmu

Pokaz filmu Anny i Wilhelma Sasnalów, laureata nagrody “Nowe Filmy Polskie” na 11. MFF Nowe Horyzonty. 11 stycznia, piątek, godz. 19.00, Centrum Promocji Młodych, al. Wolności 30, Częstochowa

Occupy Christmas

Jak obchodzić Boże Narodzenie? Najlepiej szerokim łukiem – taka odpowiedź ciśnie się pewnie na usta niejednej czytelniczce i czytelnikowi „Dziennika Opinii”.

Uszczelnianie granic

Lubimy widzieć siebie jako humanitarnych i respektujących prawa człowieka, dlatego nie chcemy wiedzieć, że Unia prowadzi z migrantami regularną wojnę.

Księżniczki i żołnierki

Pracownicy szwedzkiej firmy z zabawkami uczą się, jak nie kierować się płcią dziecka, tylko jego zainteresowaniami. Nasze sklepy wciąż mają inne podejście.