Kraj

1 września dzieciaki zdejmują maseczki i idą do szkoły

Z rozporządzeń proponowanych przez MEN dyrektorzy wiele dowiadują się o swoich obowiązkach, z którymi mają poradzić sobie sami. Nic o testach, nic o niezbędnym sprzęcie, nic o ścieżkach postępowania.
Fot. Monika Bryk

Jak media mówią o Margot, czyli sprawa płci a wolność słowa

Czy dziennikarze i dziennikarki powinni określać zatrzymaną jako Margot? Kacper Majewski
Zuzanna Rudzińska Bluszcz. Fot. mat. prasowe

Rudzińska-Bluszcz bez kontrkandydatów na urząd RPO

Kandydatka uzyskała poparcie Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. PiS nie zgłosiło kontrpropozycji.red.
Fot. Monika Bryk

Queerowe życie jest nie tylko możliwe, ale już tutaj jest. Już się dzieje

Jeśli celem polityki władz jest eliminacja queerowości z przestrzeni publicznej, to na tym froncie ponosi ona monumentalną porażkę.Sójka
Fot. Elżbieta Rutkowska

Chodź na spacer, póki nie zrobi się zbyt gorąco

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście zaprasza na wyjątkowy cykl miejskich spacerów klimatycznych.

Cena standardu

Kiedyś szare i śmierdzące dworce były dowodem na upadek państwa. Czy teraz, kiedy są odremontowane i pachnące, oznacza to, że wreszcie spełnia ono cywilizacyjne minimum?

Po co nam doktorat?

Od końca lat 90. liczba doktorantów w krajach OECD zwiększyła się o czterdzieści procent i nadal rośnie. Spora część świeżo mianowanych doktorów nigdy nie zdoła wykorzystać swoich umiejętności.

Rok 2012 w Krytyce Politycznej

Przedstawiamy krótkie podsumowanie 2012 roku w Krytyce Politycznej. Dziękujemy za wspieranie naszych działań wszystkim przyjaciółkom i przyjaciołom!

Rząd, który (nie) rozumie

Polityka nie podlega rozliczeniom w cyklach rocznych. W ramach cyklu wyborczego faktyczny rytm wyznaczają „momenty medialnego poruszenia” – dopalacze, ACTA, emerytury czy Smoleńsk.

Rok w mieście

W 2013 będzie coraz więcej pytań o budżety miast, sprawiedliwe wykorzystanie środków i zarządzanie zasobami komunalnymi – pisze Joanna Erbel.

“Z daleka widok jest piekny” – pokaz filmu

Pokaz filmu Anny i Wilhelma Sasnalów, laureata nagrody “Nowe Filmy Polskie” na 11. MFF Nowe Horyzonty. 11 stycznia, piątek, godz. 19.00, Centrum Promocji Młodych, al. Wolności 30, Częstochowa