Kraj

Fot. Archiwum prywatne, Monika Bryk. Edycja KP.

Leder: Będę głosował na Trzaskowskiego

Wolę liberała, w czasie kadencji którego będzie się można spierać o związki partnerskie i sens podatków w demokracji, niż kogoś, kto uczestniczy w wygaszaniu demokracji. Arek Gruszczyński
Fot. Monika Bryk

Głosujesz na Dudę? Nie, nie jesteś lewicowym rebelem

Zastępy lewaków wychodzą spod niemal każdego kamienia w mediach społecznościowych i tylko po to, żeby obwieścić światu, że oni to z liberałami nigdy.
Fot. Can Pac Swire/flickr.com

Wirus ma obywatelstwo

Polacy, którzy dziś przylecą z Ukrainy, mogą spokojnie iść w miasto spotykać się z przyjaciółmi. W tym samym czasie Ukraińcy będą musieli odbyć kwarantannę w domu.
Fot. Monika Bryk

Stawką w drugiej turze jest… podmiotowość lewicy

Adam Ostolski: Zagłosuję na Trzaskowskiego. Tylko tak uda się zhakować duopol POPiS.

Prezydent Polski nową twarzą ruchu antyszczepionkowego

Andrzej Duda to prawdziwy twardziel. Nie boi się koronawirusa ani grypy, nie będzie więc przeciwko nim się szczepił. Co innego szkarlatyna. Na tę wprawdzie szczepionki nie ma, ale prezydent chętnie by o niej porozmawiał.red.

Targowiska po polsku

Znając historię Niskich Łąk, trudno oprzeć się wrażeniu, że władze miejskie najchętniej widziałyby ulicznych handlarzy tuż za tabliczką z przekreślonym napisem „Wrocław”.

3. urodziny Świetlicy KP w Trójmieście

Świetlica KP w Trójmieście ma trzy lata. Z tej okazji zespół Świetlicy zaprasza do wspólnego świętowania. Na wszystkich czekają kiermasz książek, układanie ceramicznej mozaiki, tort i muzyka.

“Wolne” – spotkanie z Remigiuszem Grzelą

Trójmiejska premiera książki Remigiusza Grzeli “Wolne” i spotkanie z autorem. Prowadzenie: Agnieszka Wiśniewska. 17 grudnia, godz. 19.00, Świetlica KP.

“Stypa” – spektakl Rafała Urbackiego

Nudzisz się? Wpadnij na “Stypę”. 12 grudnia, środa, godz. 20.15, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Jazdów 1, Warszawa.