Kraj

Fot. Archiwum prywatne, Monika Bryk. Edycja KP.

Leder: Będę głosował na Trzaskowskiego

Wolę liberała, w czasie kadencji którego będzie się można spierać o związki partnerskie i sens podatków w demokracji, niż kogoś, kto uczestniczy w wygaszaniu demokracji. Arek Gruszczyński
Fot. Monika Bryk

Głosujesz na Dudę? Nie, nie jesteś lewicowym rebelem

Zastępy lewaków wychodzą spod niemal każdego kamienia w mediach społecznościowych i tylko po to, żeby obwieścić światu, że oni to z liberałami nigdy.
Fot. Can Pac Swire/flickr.com

Wirus ma obywatelstwo

Polacy, którzy dziś przylecą z Ukrainy, mogą spokojnie iść w miasto spotykać się z przyjaciółmi. W tym samym czasie Ukraińcy będą musieli odbyć kwarantannę w domu.
Fot. Monika Bryk

Stawką w drugiej turze jest… podmiotowość lewicy

Adam Ostolski: Zagłosuję na Trzaskowskiego. Tylko tak uda się zhakować duopol POPiS.

Prezydent Polski nową twarzą ruchu antyszczepionkowego

Andrzej Duda to prawdziwy twardziel. Nie boi się koronawirusa ani grypy, nie będzie więc przeciwko nim się szczepił. Co innego szkarlatyna. Na tę wprawdzie szczepionki nie ma, ale prezydent chętnie by o niej porozmawiał.red.

Od Prasowego do Cafe Kryzys

19 grudnia 2012 mija rok od społecznego otwarcia baru „Prasowego”. Co przez ten czas zmieniło się w warszawskiej polityce miejskiej? Co zostało do zrobienia?

Elastyczni, niepewni, wypaleni

Praca po dwanaście godzin? Prędzej czy później zapłacimy za to w postaci rent czy większych wydatków na zdrowie – mówi Piotr Ostrowski.

Klub Filmowy LGBT | Dla utraconego żołnierza

Pokaz holenderskiego filmu w reżyserii Roelanda Kerbosha. Prowadzenie: Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki. 17 grudnia, godz. 19.00, ul. Foksal 16, II p.

Konkurs “Mniejszości etniczne w Łodzi”

Zapraszamy uczniów i uczennice łódzkich szkół średnich i gimnazjów do wzięcia udziału w konkursie dziennikarsko-literackim “Życie mniejszości etnicznych w Łodzi”

Nauczycielka z shotgunem

Nie zagwarantujemy bezpieczeństwa dzieciom w szkołach, jeśli będą się wychowywać w kulturze gloryfikującej przemoc i rywalizację.

Dwa gabinety

Dlaczego pacjent musi kupować sobie podmiotowość, a raczej jej estetyczną iluzję? Czy uprzedmiotowienie naprawdę można najwyżej zakryć designem?

“Najdłuższa szychta” – pokaz filmu

Mija 31 lat od najdłuższego w historii Europy strajku pod ziemią. Z tej okazji przypomnimy film Najdłuższa szychta. Po projekcji spotkanie z reżyserem. Kino Piast, Lędziny.