Kraj

Pięć grzechów głównych Andrzeja Dudy

Z perspektywy praw pracowniczych i sytuacji na rynku pracy istnieje jednak co najmniej pięć powodów, aby nie głosować na Andrzeja Dudę.
Fot. Archiwum prywatne, Monika Bryk. Edycja KP.

Leder: Będę głosował na Trzaskowskiego

Wolę liberała, w czasie kadencji którego będzie się można spierać o związki partnerskie i sens podatków w demokracji, niż kogoś, kto uczestniczy w wygaszaniu demokracji. Arek Gruszczyński
Fot. Monika Bryk

Głosujesz na Dudę? Nie, nie jesteś lewicowym rebelem

Zastępy lewaków wychodzą spod niemal każdego kamienia w mediach społecznościowych i tylko po to, żeby obwieścić światu, że oni to z liberałami nigdy.
Fot. Can Pac Swire/flickr.com

Wirus ma obywatelstwo

Polacy, którzy dziś przylecą z Ukrainy, mogą spokojnie iść w miasto spotykać się z przyjaciółmi. W tym samym czasie Ukraińcy będą musieli odbyć kwarantannę w domu.
Fot. Monika Bryk

Stawką w drugiej turze jest… podmiotowość lewicy

Adam Ostolski: Zagłosuję na Trzaskowskiego. Tylko tak uda się zhakować duopol POPiS.

Occupy Christmas

Jak obchodzić Boże Narodzenie? Najlepiej szerokim łukiem – taka odpowiedź ciśnie się pewnie na usta niejednej czytelniczce i czytelnikowi „Dziennika Opinii”.

Uszczelnianie granic

Lubimy widzieć siebie jako humanitarnych i respektujących prawa człowieka, dlatego nie chcemy wiedzieć, że Unia prowadzi z migrantami regularną wojnę.

Księżniczki i żołnierki

Pracownicy szwedzkiej firmy z zabawkami uczą się, jak nie kierować się płcią dziecka, tylko jego zainteresowaniami. Nasze sklepy wciąż mają inne podejście.

Dziarski marsz do tyłu

Podobno Kodeks pracy jest anachroniczny, a osłabiając pozycję pracowników, będziemy bardziej konkurencyjni. Ale to właśnie jest myślenie anachroniczne.

Apelujemy o wydłużenie urlopów ojcowskich

Nieuregulowanie kwestii wykorzystania urlopu oznacza, iż w praktyce będą go brać niemal wyłącznie kobiety – list otwarty do premiera.

Ekonomia kultury – dyskusja

Zapraszamy na dyskusję o kondycji kultury w Zielonej Górze. Z przedstawicielami instytucji kultury rozmawiać będziemy o tym, kto jest zaangażowany w tworzenie kultury w mieście.

Klub Filmowy LGBT | W zwierciadle złotego oka

Pokaz filmu Johna Hustona i dyskusja prowadzona przez Mariusza Kurca i Bartosza Żurawieckiego. 28 stycznia, poniedziałek, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p.