Kraj

Pięć grzechów głównych Andrzeja Dudy

Z perspektywy praw pracowniczych i sytuacji na rynku pracy istnieje jednak co najmniej pięć powodów, aby nie głosować na Andrzeja Dudę.
Fot. Archiwum prywatne, Monika Bryk. Edycja KP.

Leder: Będę głosował na Trzaskowskiego

Wolę liberała, w czasie kadencji którego będzie się można spierać o związki partnerskie i sens podatków w demokracji, niż kogoś, kto uczestniczy w wygaszaniu demokracji. Arek Gruszczyński
Fot. Monika Bryk

Głosujesz na Dudę? Nie, nie jesteś lewicowym rebelem

Zastępy lewaków wychodzą spod niemal każdego kamienia w mediach społecznościowych i tylko po to, żeby obwieścić światu, że oni to z liberałami nigdy.
Fot. Can Pac Swire/flickr.com

Wirus ma obywatelstwo

Polacy, którzy dziś przylecą z Ukrainy, mogą spokojnie iść w miasto spotykać się z przyjaciółmi. W tym samym czasie Ukraińcy będą musieli odbyć kwarantannę w domu.
Fot. Monika Bryk

Stawką w drugiej turze jest… podmiotowość lewicy

Adam Ostolski: Zagłosuję na Trzaskowskiego. Tylko tak uda się zhakować duopol POPiS.

Podolska: Największy problem Łodzi to pseudokibice

Gdyby władze, policja i służby miejskie solidnie wzięły się za wandali, Kolorowa Tolerancja nie byłaby potrzebna – mówi Joanna Podolska.

Normalnie

W końcu wyszedł. Nagi i czysty. Spokojny. Tym razem zaczął od peruki. Na końcu dodał kropkę nad „i”, przesuwając czerwoną pomadką po swoich wąskich ustach.
W końcu jest normalnie.

Nadzorować i karać

Parlament rozpoczął rok od ekspresowego uchwalenia prawa spod znaku autorytarnej dyscypliny.Tak jakby polityczny zegar cofnął się o dobre sto lat.

Fetysz rankingów

Problemem polskiej edukacji nie jest pozycja w międzynarodowych zestawieniach, tylko brak spójnej polityki – pisze Marcin Zaród z Klubu KP w Łodzi.

Ulice są nasze!

Polecamy wywiad z Martą Harasimowicz, liderką protestów przeciwko reformie wyższych uczelni w Czechach, zrobiony przez Dominika Łaciaka ze Śląskiego Klubu KP.

Szlosek: Księżniczki i żołnierki

O tym kto, gdzie i dlaczego kieruje się płcią dziecka przy wyborze zabawek pisze Monika Szlosek z Klubu KP w Toruniu.

kagarlicki_420

“Imperium peryferii” – dyskusja o Rosji

Zapraszamy na spotkanie wokół książki “Imperium peryferii” Borysa Kagarlickiego. Goście: Małgorzata Nocuń i Jan Sowa. 8 grudnia, wtorek, godz. 18.30, Massolit Books & Cafe, ul. Felicjanek 4, Kraków

Chcemy decydować o czystości w mieście

Trwające tydzień konsultacje na temat, który dotyczy nas wszystkich, to policzek dla tych, którzy uwierzyli, że miejska demokracja jest coraz bliżej.