Kraj

Jest wyrok w sprawie pobicia Przemysława Witkowskiego

W poniedziałek Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał Macieja K., który pobił Przemysława Witkowskiego, na rok pobawienia wolności oraz pięć tysięcy złotych nawiązki. Przemysław Witkowski został zaatakowany za skrytykowanie homofobicznych napisów.

25 lipca 2019 roku Przemysław Witkowski, nasz kolega, dziennikarz i wykładowca akademicki, został pobity. Skrytykował nienawistne, homofobiczne napisy na murze i to nie spodobało się przechodzącemu tam mężczyźnie. Zadał Przemkowi ciosy pięściami i kolanami w twarz i głowę, łamiąc mu nos i kość jarzmową.

Przemek Witkowski został pobity we Wrocławiu

Napastnikiem był 28-letni Maciej K. W poniedziałek Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał go na rok pobawienia wolności. Maciej K. ma też zapłacić  pięć tysięcy złotych nawiązki. Wyrok nie jest prawomocny. Sąd zaliczył okres tymczasowego aresztowania na poczet kary.

Materiał dowodowy, który został zebrany w tej sprawie, potwierdził wersję wydarzeń Przemysława Witkowskiego i wykazał jednoznacznie winę Macieja K. Oskarżony nie zgadza się z wyrokiem.

Szczucie na mniejszości wymyka się władzy spod kontroli [Sutowski rozmawia z Witkowskim]

Sędzia Tomasz Krawczyk zwraca uwagę, że motywacją pobicia była przynależność polityczna, światopogląd poszkodowanego.

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać