Kraj

Nie wstydź się i idź #ZapytajKrzycha

Polecamy kliknąć i zrobić sobie dzień.

W połowie września 2020 wszystkie dylematy ludzkości zostały właściwie rozwiązane. Nadal masz jakieś wątpliwości czy dylematy etyczne, co można, a czego nie? Po prostu #ZapytajKrzycha

Zaczęło się od twitterowej dyskusji między Krzysztofem Bosakiem i użytkownikiem o złożonym nicku Aegon V Targaryen#KlasykaRapu. Ten ostatni napisał pod adresem posła Konfederacji post, w którym sprzeciwia się ubojowi rytualnemu: „Co jak co ale ten zakaz uboju rytualnego popieram mimo iż jestem bardziej wolnorynkowy od ciebie. Nie można bez żadnego ogłuszenia zabijać zwierząt w sposób wręcz urągający jakiejkolwiek przyzwoitości dlatego że Żydzi tak chcą. Religia nie usprawiedliwia bestialstwa”.

Krzysztof Bosak nie daje się wciągnąć w antysemickie licytacje (zuch!) i retwittuje ze zwięzłą, trzypunktową odpowiedzą.

Już pierwszy z argumentów jest na tyle przekonujący, że polski Twitter oszalał na jego punkcie. Dwa pozostałe od razu poszły w zapomnienie – nie będziemy ich komentować, bo i po co, skoro jest #zapytajKrzycha?

Od tej pory pojawiło się już niemal trzy tysiące tweetów z hasztagiem #ZapytajKrzycha, które umilą wam początek pandemicznej jesieni. Przyjrzyjmy się wybranym.

Do autorytetu Krzycha niektórzy podchodzą dość poważnie, pytając o równe prawa:

O szczęśliwe związki jednopłciowe:

O kwestię noszenia i dostępności podpasek:

Sporo miejsca zajmują bieżące sprawy polityczne:

Większość użytkowników Twittera zwraca się do Krzycha o poradę w sprawach przyziemnych:

Zdawałoby się, że nawet banalnych:

A także bardzo życiowych:

SŁUSZNA KONCEPCJA.

Opublikowany przez Tygodnik NIE Poniedziałek, 14 września 2020

Pojawiają się też odwieczne pytania:

Sprawdźcie #ZapytajKrzycha, bo może tam znajdziecie rozwiązanie swojego problemu. Polecamy kliknąć i zrobić sobie dzień.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij