Kraj

Nie wstydź się i idź #ZapytajKrzycha

Polecamy kliknąć i zrobić sobie dzień.

W połowie września 2020 wszystkie dylematy ludzkości zostały właściwie rozwiązane. Nadal masz jakieś wątpliwości czy dylematy etyczne, co można, a czego nie? Po prostu #ZapytajKrzycha

Zaczęło się od twitterowej dyskusji między Krzysztofem Bosakiem i użytkownikiem o złożonym nicku Aegon V Targaryen#KlasykaRapu. Ten ostatni napisał pod adresem posła Konfederacji post, w którym sprzeciwia się ubojowi rytualnemu: „Co jak co ale ten zakaz uboju rytualnego popieram mimo iż jestem bardziej wolnorynkowy od ciebie. Nie można bez żadnego ogłuszenia zabijać zwierząt w sposób wręcz urągający jakiejkolwiek przyzwoitości dlatego że Żydzi tak chcą. Religia nie usprawiedliwia bestialstwa”.

Krzysztof Bosak nie daje się wciągnąć w antysemickie licytacje (zuch!) i retwittuje ze zwięzłą, trzypunktową odpowiedzą.

Już pierwszy z argumentów jest na tyle przekonujący, że polski Twitter oszalał na jego punkcie. Dwa pozostałe od razu poszły w zapomnienie – nie będziemy ich komentować, bo i po co, skoro jest #zapytajKrzycha?

Od tej pory pojawiło się już niemal trzy tysiące tweetów z hasztagiem #ZapytajKrzycha, które umilą wam początek pandemicznej jesieni. Przyjrzyjmy się wybranym.

Do autorytetu Krzycha niektórzy podchodzą dość poważnie, pytając o równe prawa:

O szczęśliwe związki jednopłciowe:

O kwestię noszenia i dostępności podpasek:

Sporo miejsca zajmują bieżące sprawy polityczne:

Większość użytkowników Twittera zwraca się do Krzycha o poradę w sprawach przyziemnych:

Zdawałoby się, że nawet banalnych:

A także bardzo życiowych:

SŁUSZNA KONCEPCJA.

Opublikowany przez Tygodnik NIE Poniedziałek, 14 września 2020

Pojawiają się też odwieczne pytania:

Sprawdźcie #ZapytajKrzycha, bo może tam znajdziecie rozwiązanie swojego problemu. Polecamy kliknąć i zrobić sobie dzień.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij