Kraj

KPH do Andrzeja Dudy: „Osoby LGBT na Pana nie zagłosują!”

Nie milkną echa po publikacji wywiadu, którego prezydent udzielił tygodnikowi „Wprost”. Andrzej Duda zapytany przez dziennikarzy o to, czy zalegalizowałby związki partnerskie, odpowiedział, że „poważnie rozważyłby podpisanie ustawy w tej sprawie”. Kampania Przeciwko Homofobii nie daje jednak wiary zaskakującej deklaracji polityka. Publikujemy oświadczenie KPH w tej sprawie.

Liczą się czyny, a nie słowa

W wywiadzie opublikowanym 3 lutego w tygodniku „Wprost” Prezydent Duda stwierdził, że rozważyłby podpisanie ustawy o związkach partnerskich. Po 4 latach prezydentury Andrzeja Dudy nie ma chyba w Polsce osoby, która by w to uwierzyła. Dla nas liczą się czyny, a nie słowa.

Dlatego na początek warto przypomnieć, że Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej przysługuje inicjatywa ustawodawcza. Czy Andrzej Duda skorzystał z przysługującego mu prawa i zgłosił ustawę o związkach partnerskich? Nie! Czy Prezydent Duda odpowiedział KPH na list ws. ustawy o związkach partnerskich? Nie! Czy w takim razie Prezydent Duda zrobił cokolwiek innego, aby zmienić sytuację osób LGBT żyjących w Polsce? Nie!

Co więcej, ustawa o związkach partnerskich nie jest jedyną, której  podpisanie rozważał Prezydent Duda. W 2018 roku w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” Prezydent stwierdził, że rozważyłby również podpisanie ustawy o zakazie „propagandy homoseksualnej”.

 

Panie Prezydencie, nie wierzymy Panu

W związku z tym, że dla nas liczą się czyny, a nie słowa, dobrze pamiętamy, od czego Prezydent Duda rozpoczął swoją kadencję. Od zawetowania ustawy o uzgodnieniu płci! Swoim wetem Prezydent skazał osoby transpłciowe i ich rodziny na poniżającą procedurę sądową. Weto w sprawie ustawy o uzgodnieniu płci było pierwszym prezydenckim wetem w karierze Andrzeja Dudy. Co więcej – jak się okazało – wyznaczyło kierunek jego prezydentury w zakresie praw osób LGBT żyjących w Polsce.

Bo co Andrzej Duda zrobił jako Prezydent w kwestii równości osób LGBT w latach 2015–2019? Absolutnie nic, biernie przyglądając się homofobicznym inicjatywom partii rządzącej, która steruje poczynaniami Prezydenta. Dlatego czytając, że Prezydent Duda rozważyłby podpisanie ustawy o związkach partnerskich, mamy mu jedno do powiedzenia: Panie Prezydencie, nie wierzymy Panu!

Tablice „Strefa wolna od LGBT” na rogatkach

Nie oddamy na Pana głosu

Prezydent Andrzej Duda próbuje mydlić nam oczy również w kwestii tzw. uchwał anty-LGBT, mówiąc „Wprost”: „Ja bym takich uchwał nie podpisał”. A co zrobił do tej pory, aby ten skandaliczny proceder zatrzymać? Nic! Co więcej, zdaniem Prezydenta homofobiczne uchwały nie łamią praw człowieka, bo dotyczą „ideologii”. Problem w tym, Panie Prezydencie, że coś takiego jak „ideologia LGBT” nie istnieje! Istnieją za to osoby LGBT, wśród których 70% doświadcza przemocy, a za które Pan, jako Prezydent, jest odpowiedzialny. Nie damy się Panu  nabrać i w wyborach prezydenckich nie oddamy na Pana głosu!

Andrzej Duda i strategia podwójnej słabości

Siła 2 milionów głosów

Emancypacja osób LGBT żyjących w Polsce to fakt. Rośniemy w siłę, a świadomość przysługujących nam praw jest coraz większa. Jesteśmy bardziej niż pewni/e, że Prezydent Andrzej Duda nie jest człowiekiem, który stanie z nami ramię w ramię i będzie walczył o to, abyśmy czuli się w Polsce jak u siebie oraz mogli z podniesioną głową żyć i zakładać rodziny. Nie we wstydzie i ukryciu, jak nam Prezydent proponuje, ale w prawdzie przed sobą i naszymi rodzinami, przyjaciółmi i sąsiadami.  Dlatego nie oddamy głosu na Prezydenta Andrzeja Dudę, który nie tylko w deklaracjach, ale również w czynach dyskryminuje osoby LGBT.

Jakiej właściwie rodziny prawica broni przed LGBT?

Żródło: kph.org.pl

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij