Kraj

Kolorem w nienawiść. Studencka akcja kredowa w obronie różnorodności

Fot. Monika Bryk

Przyszli absolwenci warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych stanęli w obronie różnorodności. Zorganizowali akcję na terenie swojej uczelni, by w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec dyskryminacji osób LGBT+. „Miłość nie ma ograniczeń wolności” – mówią studenci.

Wieczorem 16 czerwca grupa studentek i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przeprowadziła akcję artystyczną na ulicy Spokojnej, przy której mieszczą się wydziały akademii, a także kawiarnia Spokojna 15. Jest to reakcja studentów na bieżące, nagłaśniane postulaty dotyczące nierówności społecznych, a także podkreślenie, że ich wspólna przestrzeń, którą łączą mury, jest otwarta dla wszystkich – bez względu na orientację.

Tym samym w wyniku połączenia wspólnych sił powstała „kredowa akcja”, czyli kolorowanie całej ulicy Spokojnej, na której pojawiły się tęcze, kwiaty, a także hasła: „Strefa Wolna od Nienawiści”, „Wolność Wyboru”, „Miłość Nie Wyklucza”, „Jesteśmy Ludźmi” itp. Akcja trwała cały wieczór i dotarła aż do skrzyżowania z ulicą Okopową.

ASP tworzą ludzie, studenci, którzy są kolorowi, różnorodni, o głębokiej tolerancji, wsparciu i otwartości. „Łączenie przestrzeni, a także gest wspólnego jej tworzenia, to podkreślenie, że my, studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, nie zgadzamy się z postulatem nierówności, a miłość nie ma ograniczeń wolności. LGBT to ludzie, nie ideologia” – brzmi oświadczenie uczestników manifestacji.

FOTORELACJA MONIKI BRYK

fot. Monika Bryk
fot. Monika Bryk
fot. Monika Bryk
fot. Monika Bryk
fot. Monika Bryk
fot. Monika Bryk

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij