Kraj

Katarzyna Szymielewicz laureatką Nagrody Radia Tok FM

„Za podjęcie walki w ważnych i nie zawsze łatwych czy medialnie popularnych sprawach”.

Gratulujemy!

Katarzyna Szymielewicz jest szefową Fundacji Panoptykon (która również została nagrodzona), współpracowniczką Instytutu Studiów Zaawansowanych i publicystką Dziennika Opinii.

Nagroda Tok FM nosi imię Anny Laszuk – wieloletniej dziennikarki radia walczącej o prawa człowieka, zwłaszcza kobiet i mniejszości, która zmarła w zeszłym roku. Jest przyznawana osobie, instytucji lub organizacji za odważne, niekonwencjonalne, niezwykłe działania, dzieła lub wypowiedzi, które w ciągu minionego roku miały istotny wpływ na świadomość społeczną lub wręcz zmieniły polską rzeczywistość.

W laudacji wygłoszonej na cześć Katarzyny Szymielewicz i Fundacji Panoptykon Lidia Kołucka-Żuk mówiła: „[…] Wasz głos w debacie publicznej zmienił zupełnie sposób rozmowy, dialogu z władzą. O lata świetlne posunęliśmy się w działaniach na rzecz demokracji partycypacyjnej. Dzięki Wam […] hasła takie jak konsultacje społeczne, otwarty rząd nabrały treści i tej treści będą nabierały nadal”.

Źródło: Tok FM

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij