Aktualności Instytutu Krytyki Politycznej

Slavoj Žižek: Was will Europa?

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo i fotorelacji ze spotkania. "Was will Europa?" - zapytałby Freud, gdyby żył. Odpowiada Slavoj Žižek. Nie obejdzie się bez filozoficznych dygresji, wycieczek w stronę kultury masowej, a także czasem grzesznych, ale zawsze śmiesznych żartów. Porozmawiamy też o konflikcie na Ukrainie i sytuacji politycznej w Rosji.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo i fotorelacji ze spotkania.

______

'Was will Europa?’ zapytałby Freud, gdyby żył.
Odpowiadającym będzie Slavoj Žižek.
A wyzwaniem kontynent, którego status geopolityczny, kondycja społeczna i sytuacja ekonomiczna pozostają nieokreślone i pozostawiają wiele miejsca do interesujących dyskusji.
Nie obejdzie się bez filozoficznych dygresji, wycieczek w stronę kultury masowej, a także czasem grzesznych, ale zawsze śmiesznych żartów. Porozmawiamy też o konflikcie na Ukrainie i sytuacji politycznej w Rosji.

Spotkanie poprowadzi Sławomir Sierakowski.

Wstęp wolny.
Spotkanie w języku angielskim.

Slavoj Žižek (1949) – słoweński socjolog, filozof, marksista, psychoanalityk i krytyk kultury. Jedna z najważniejszych postaci współczesnej sceny teoretycznej i jeden z najbardziej znanych intelektualistów na świecie. Nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukazały się m.in. jego książki „W obronie przegranych sprawy”, „Kruchy absolut”, „Od tragedii do farsy”, „Sześć esejów o kobietach i przyczynowości”.

Sławomir Sierakowski (1979) – założyciel i redaktor naczelny „Krytyki Politycznej”. Prezes Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego. Socjolog, publicysta. Publikuje m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Polityce”, „Przekroju”. Ukończył Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach których studiował socjologię, filozofię i ekonomię. Pracował pod kierunkiem Ulricha Becka na Uniwersytecie w Monachium.

Debata Dziennika Opinii w ramach projektu „Europa Środkowo-Wschodnia. Transformacje-integracja-rewolucja” zorganizowanego we współpracy z Fundacją im. Róży Luksemburg, przy wsparciu finansowym ze środków m.st. Warszawy.

FRL 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij