Cezary Michalski

Video killed the radio star

O Trumpie, Berlusconim, Kaczyńskim…

Koklusz 5

Cała ta parada wlokąca się za ramieniem Prezesa, wszyscy stali się dzieciaczkami „w sercu” i spryciarzami „w umyśle”.

Koklusz 4

Właściwie tylko obecność koniunkturalistów upodabnia władzę PiS do wszystkich innych rządów III RP. Fanatyków oraz regularnych wariatów jest w PiS-ie więcej.

Koklusz 3

Ja znam tę melodię i znam ten tekst/ I tych, co spłodzili tę odę/ Każdy z nich cichcem winko pił/ A innym zalecał wodę...

Ucieczka w kosmos

Patrząc na Putina w Murmańsku, widzę premiera Kaczyńskiego w Gdyni, jak woduje w 2023 roku, pod koniec swojej drugiej kadencji, parowy trałowiec „Mieszko Pierwszy” z oryginalnym napędem Biniendy.

Nie przenoście Tuska do Brukseli

Obejmując europejskie stanowisko, Tusk pozostawiłby dziś za sobą „ch…, d… i kamieni kupę”. A i „nowej Europie” czy „naszemu regionowi” nic po tym.

Kaczyński znów pracuje dla Tuska

„Wszystko lepsze od jakiegoś lewactwa” – ten szept dojrzałych mieszczańskich gowinicznych rodziców dociera do wyćwiczonych uszu ich nigdy niezbuntowanych dzieci.

Fatalizm

Skoro już się z nimi politycznie żegnamy – a ja osobiście mam ochotę zrobić to z godnością – popatrzmy na czołowych ludzi Tuska w jego wciąż żyjącej, ale pozbawionej znacznej części powagi i siły ekipie.

Alienacja

Znacznej części społeczeństwa jest całkowicie obojętne to, że demokracja w Polsce została przez aferę podsłuchową bardzo głęboko zakwestionowana.

Hałas (wariacje bernhardowskie)

Ideologia rozrodcza, jak każda ideologia politycznie efektywna w walce o władzę, przyciąga do dzisiejszego Kościoła ludzi, których chrześcijaństwo by od niego raczej odpychało.

Tonąc w powodzi komplementów

Nie wolno już w dzisiejszej prawicowej Polsce myśleć o Kościele, o Bogu. O Polsce, Kościele i Bogu wolno tylko skandować. Wolno tylko zasypywać te wszystkie pojęcia ciężarówkami komplementów.

Zima miłości

Mam złą wiadomość dla konserwatywnego polskiego mieszczaństwa. Wasze dzieci i tak będą ćpały. Pytanie tylko, czy jak Janis Joplin czy jak Wilk z Wall Street

Jeden dzień z historii Weimaru

Antyeuropejska prawica wygrała w dwóch kluczowych państwach członkowskich UE, które kiedyś były liderami naszego kontynentu, a dziś mają poczucie, że są pariasami.