Działania

Generation Change

Prowadzimy szkolenia z budowania grupy i organizacji, pozyskiwania funduszy i komunikacji, realizowania kampanii społecznych oraz seminaria poświęcone najważniejszym wyzwaniom współczesności.

O projekcie

Program Generation Change realizowany jest przez Krytykę Polityczną we współpracy z Fundacją Rzecz Społeczna, Centrum Intersekcjonalnej Sprawiedliwości, European Community Organizing Network oraz Narrative Initiative.

Jego celem jest wzmocnienie młodych organizacji, grup nieformalnych i ruchów społecznych aktywnie działających na rzecz przestrzegania praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji i nierównościom społecznym, ochrony środowiska i w innych dziedzinach, które przyczyniają się do podniesienia dobrostanu społecznego.

Wzmacnianie kompetencji w samoorganizacji i oddziaływaniu społeczno-politycznym opiera się na holistycznym podejściu do aktywizmu i zawiera elementy pracy z ciałem oraz umysłem w kierunku transformacji indywidualnej i zbiorowej, zakorzenionej w somatyce generatywnej i pedagogikach dekolonialnych.

W ramach programu prowadzimy szkolenia z budowania grupy i organizacji, pozyskiwania funduszy i komunikacji, realizowania kampanii społecznych oraz seminaria poświęcone najważniejszym wyzwaniom współczesności. Wspieramy infrastrukturalnie i merytorycznie aktywistów i aktywistki w realizacji ich działań.

Do tej pory w programie udział wzięły dwie grupy z Cieszyna: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Cieszyn oraz Szkoła Cieszyn.

Galeria zdjęć

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach programu Aktywni Obywatele-Fundusz Krajowy.

Z Cieszynawięcej
Fot. Adobe Stock

Dlaczego każdy głos ma super moc? Młodzież idzie na wybory

Od wyborów parlamentarnych 2023 dzielą nas dosłownie godziny. Dla wielu młodych osób, które w tym roku ukończyły 18 lat, będą to pierwsze wybory w życiu. Niestety nie wszyscy nieletni obywatele i obywatelki chcą skorzystać ze swojego prawa do głosu.

Rys. Łukasz Pyrka

Świadomość miejsca. O Świetlicy KP w Cieszynie

Rozmowa z Natalią Kałużą, kierowniczką Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie, i Joanną Wowrzeczką, radną miejską Cieszyna i współzałożycielką Świetlicy.

Newsletter

Najważniejsze wiadomości o tym, co robimy. W Twojej skrzynce email.

Zamknij