Działania

Cieszyńska Akademia Kobiet

Cieszyńska Akademia Kobiet im. Doroty Kłuszyńskiej jest propozycją dla kobiet, które chcą wzmocnić swoje kompetencje liderskie, zdobyć nową wiedzę, wymienić się doświadczeniami z innymi, zaangażowanymi lokalnie kobietami.

Rekrutacja do projektu została zakończona.

O projekcie

Czas trwania projektu: marzec-grudzień 2024

Organizowany we współpracy z Soroptimist International Klub w Cieszynie.

Cieszyńska Akademia Kobiet im. Doroty Kłuszyńskiej skierowana jest do kobiet 18+ mieszkających lub pracujących w Powiecie Cieszyńskim. W szczególności działających w lokalnych organizacjach pozarządowych czy grupach nieformalnych, z uwzględnieniem tych, które od niedawna mieszkają w naszym regionie lub do tej pory nie były zaangażowane, a chciałyby to zmienić. 

Cieszyńska Akademia Kobiet to oferta, dzięki której kobiety z Powiatu Cieszyńskiego mają okazję do regularnych spotkań i wymiany doświadczeń, ale także wzmocnienia swoich kompetencji i wiedzy. To szansa do wspólnego rozwoju i czerpania inspiracji z doświadczenia wcześniejszych pokoleń kobiet, takich jak patronka projektu – Dorota Kłuszyńska. 

Program Cieszyńskiej Akademii Kobiet zawiera:

I  Wspólny wyjazd i warsztaty integracyjne | 20-21 kwietnia 2024 | szczegółowe informacje po ogłoszeniu wyników rekrutacji

II Warsztaty:

18-19 maja | „Chcesz mieć rację, czy relację?” Marshall B. Rosenberg. Jak rozmawiać, by się porozumieć? – warsztaty komunikacji empatycznej

  • Komunikacja empatyczna to uważna rozmowa, dialog  nakierowany na rozpoznanie,  usłyszenie i zrozumienie emocji i potrzeb, własnych i rozmówcy/ rozmówców. To droga do porozumienia, rozwiązywania konfliktów, pogłębienia relacji. Jak rozmawiać mimo różnic?  Jak usłyszeć argumenty drugiej strony w konflikcie? Jak budować zaufanie i tworzyć wspólnotę?
  • Prowadząca: Anna Jach-Falkiewicz

15-16 czerwca | Warsztaty samoobrony i asertywności WenDo

  • WenDo jest metodą samoobrony psychicznej i fizycznej, uczy skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, opinii. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstydu. Wzmacnia poczucie pewności siebie, własnej wartości i sprawczości.
  • Prowadzące: Ela Zasińska, Volha/Olga Pukhouskaya

6-7 lipca 2024 | Motywująca liderka – warsztaty z przywództwa włączającego oraz autoprezentacji

  • Podczas warsztatów omówimy cechy i narzędzia liderki, z którą po prostu chce się współpracować. Będziemy też ćwiczyć sposób budowania opowieści o naszych celach społeczno-politycznych w takich sposób, żeby zachęcić osoby do aktywnego włączenia się we wspólne działania na rzecz ich realizacji. Warsztaty oparte na najświeższych wynikach badań o emocjach, które motywują ludzi do działania
  • Prowadząca: Magdalena Malińska

7-8 września |Warsztaty z budowania strategii grupy, ruchu, organizacji

  • Podczas warsztatów nauczymy się skutecznego przekuwania marzeń w rzeczywistość. Jaki szczyt chcemy osiągnąć? Jakie są kluczowe przystanki w drodze na ten szczyt? Jakie mamy zasoby na starcie? Jakich wyzwań się spodziewamy i jakie sojuszniczki będziemy musiały pozyskać po drodze?
  • Prowadząca: Magdalena Malińska 

5-6 października | Warsztaty z pozyskiwania środków i pisania wniosków grantowych

  • Gdzie szukać środków na realizację naszych projektów? Jak przygotować i dobrze napisać wniosek grantowy? Warsztaty poza odpowiedzią na powyższe pytania, będą również okazją do pracy nad wspólnymi pomysłami na projekty. 
  • Prowadząca: Karolina Mackiewicz 

III Sześć otwartych seminariów, których tematykę ustalimy wspólnie z uczestniczkami projektu, tak aby jak najbardziej odpowiadały na potrzeby i oczekiwania grupy. 

* Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny.


REGULAMIN dla osób biorących udział w projekcie (wyjazd+warsztaty).

Kontakt: (+48) 609 744 315 w godzinach 10:30-16:30| [email protected]


Zobacz też: Spotkanie otwierające projekt z udziałem: Izy Desperak, Władysławy Magiery, Małgorzaty Tkacz-Janik. Prowadzenie: Barbara Wrona

Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Projektu „Building Bridges – Civic Capital in Local Communities”, realizowanego ze środków programu CERV finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” na lata 2021 – 2027.

Z Cieszynawięcej
Fot. Adobe Stock

Dlaczego każdy głos ma super moc? Młodzież idzie na wybory

Od wyborów parlamentarnych 2023 dzielą nas dosłownie godziny. Dla wielu młodych osób, które w tym roku ukończyły 18 lat, będą to pierwsze wybory w życiu. Niestety nie wszyscy nieletni obywatele i obywatelki chcą skorzystać ze swojego prawa do głosu.

Rys. Łukasz Pyrka

Świadomość miejsca. O Świetlicy KP w Cieszynie

Rozmowa z Natalią Kałużą, kierowniczką Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie, i Joanną Wowrzeczką, radną miejską Cieszyna i współzałożycielką Świetlicy.

Newsletter

Najważniejsze wiadomości o tym, co robimy. W Twojej skrzynce email.

Zamknij