Niedożywienie może dotyczyć także niektórych osób z nadwagą i otyłością, jeśli ich pokarmy są ubogie w składniki odżywcze. To w Polsce wzbudza duże kontrowersje.
Faszyzm w krainie Oz [Januszewska o „Wicked”]
Gregory Maguire zainspirował twórców filmu, zastanawiając się, czy zła Czarownica z Zachodu faktycznie zasłużyła na swój los, i pokazując, jak łatwo stworzyć katów i ofiary wyłącznie na podstawie stereotypów i pozorów.
Psychoterapia bez iluzji: czas na wspólne standardy i faktyczną ochronę pacjentów [rozmowa]
Na dobrą sprawę każdy może zrobić najprostszy kurs w dowolnej formie i otworzyć gabinet z tabliczką „psychoterapeuta”, nie posiadając de facto żadnych terapeutycznych kompetencji – mówią Anna Grzelka i dr n. med. Łukasz Müldner-Nieckowski.
Ministerstwo zdrowia, ale nie psychicznego. Zapobieganie samobójstwom kosztuje za dużo [rozmowa]
Skoro po złamaniu nogi przysługuje pacjentom rehabilitacja, tak samo musi być w przypadku osób w kryzysie zdrowia psychicznego.
Januszewska: Przestańcie mi Gniazdo prześladować!
Marianna Schreiber zaatakowała gaśnicą aktywistę, Sławomir Mentzen wyzywa Ostatnie Pokolenie od wariatów, a premier Tusk wzywa służby do reagowania na protesty klimatyczne. Czy wszyscy powinniśmy się bać?
Prawo do samochodu, prawo do życia: dlaczego potrzebujemy szkolnych ulic?
O korzyściach płynących z popularnego na Zachodzie (i nie tylko) rozwiązania rozmawiamy z Agnieszką Krzyżak-Piturą z Fundacji Rodzic w mieście.
Feminoteka przygotowała aplikację dla ofiar i świadkiń przemocy
Od 10 grudnia dzięki wysiłkom Feminoteki w Polsce zaczęła działać bezpłatna aplikacja pomocowa Safe YOU. Wydarzenia z zaledwie kilku ostatnich dni pokazują, dlaczego to takie istotne.
Sara Ahmed: Co słyszysz, kiedy pada słowo „feminizm”? [rozmowa]
Wersja feminizmu, która jest najbardziej promowana w głównym nurcie, dotyczy emancypacji pojedynczych, zwykle już jakoś uprzywilejowanych kobiet – mówi Sara Ahmed.
Komu w świeckich Czechach przeszkadza aborcja?
W Polsce, dzięki Aborcji bez Granic i Women Help Women, można łatwiej i taniej dostać tabletki aborcyjne niż w kraju, gdzie aborcja jest legalna – mówi Jolanta Nowaczyk z kolektywu Ciocia Czesia.
Po COP29: Nie tylko Polska. Cały świat polega na zrzutkach, które niczego nie zmieniają
Jeśli decydenci nie wiedzą, skąd wziąć pieniądze na przeciwdziałanie zmianom klimatu, mam dla nich podpowiedź: opodatkujcie zbrodniarzy klimatycznych, bo filantropia zwyczajnie nie działa.
Rebelia może się zdarzyć, ale musi się komuś opłacać [rozmowa]
Z Marią Włoskowicz, prawniczką z Fundacji Frank Bold, rozmawiamy o 1,3 mld dolarów odszkodowania, jakie Polska będzie musiała zapłacić firmie z Australii za brak koncesji na wydobycie węgla w Lubelskiem.
Trzeźwiejsza Polska to wspólne marzenie większości społeczeństwa
Nie jest zaskoczeniem, że prawa do nieograniczonej sprzedaży alkoholu najzapalczywiej bronią producenci. A co z opinią publiczną? Sprawdziliśmy to.