Jakub Szafrański

| Fotograf i publicysta Krytyki Politycznej
Pochodzi z Lublina, gdzie tworzył Klub Krytyki Politycznej. Pisze doktorat z filozofii na Uniwersytecie M. Curie-Skłodowskiej. Publicysta i fotograf. W 2010-2012 pracował w dziale dystrybucji Wydawnictwa KP. Współtworzył stronę internetową. Akademicki mistrz polski w kick-boxingu 2009, a także instruktor samoobrony. Pracował we Włoszech, Holandii i Anglii. Laureat Stypendium pamięci Konrada Pustoły.

Fotorelacja: Konferencja KULTURA I ROZWÓJ

Podczas konferencji przedstawionych zostało 13 przedsięwzięć z Polski, Słowacji, Włoch i Hiszpanii. Prezentacjom dokonanym przez autorów towarzyszyły komentarze eksperckie i dyskusja z udziałem uczestników konferencji.

Queerowe Ambulatorium w Lublinie

Od września w Lublinie działa Autonomiczne Centrum Społeczne. Opuszczona kamienica w centrum stała się siedzibą inicjatyw społecznych i kulturalnych.

Gra o niepodległość

Walka o tytuł najlepszego piłkarza kontynentu między Messim a Ronaldo wciąż nierozstrzygnięta. Katalończycy zapewniają, że zwycięzca zagra na jednym z boisk nowego europejskiego kraju.

Kożuch dla Afryki

Warto zapytać, czy mamy moralne prawo, by za pomocą mediów i celebrytów wskazywać Afrykanom zbrodniarzy i pouczać ich, co mają z nimi robić.