Anna Cieplak

| Animatorka kultury, pisarka
Animatorka kultury, aktywistka miejska, autorka książek "Zaufanie" (2015), "Ma być czysto" (2016). Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą (od 2009 w Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie), nagrodzona za działalność w zakresie kultury przez MKiDN (2014), stypendystka programu "Aktywność obywatelska" (2015).

Jeśli nie bossy, to co?

Przeciwwagą dla szefowej nie musi być Matka Teresa. Na osi dobra wróżka – wredna dyrektorka jest wiele figur mniej oczywistych.

Cieplak: Ostrawa jest blisko

W Ostrawie miękka przemoc wobec Romów w postaci wyższych opłat i ryzyka eksmisji przeszła w bezpośrednią.

Cieplak: Po dwóch stronach mostu

Akcję „Bezpieczne Wakacje” promuje zdjęcie szczęśliwej, opalonej młodzieży na tle morza. Co z tymi, którzy do tego zdjęcia nie pasują?

Ulice są nasze!

„Ulice są nasze! Należą do każdego i mamy do nich prawo, bo jesteśmy obywatelami i obywatelkami!”

Uwolnij babcię!

Rodzice bywają zapracowani, babcia – nigdy. Ale czy emerytura to urlop? I czyje tak naprawdę obchodzimy dzisiaj święto? – pyta Anna Cieplak z Klubu KP w Cieszynie.

Uwolnij babcię!

Rodzice bywają zapracowani, babcia – nigdy. Ale czy emerytura to pobyt na urlopie? I czyje tak naprawdę obchodzimy dzisiaj święto?

Cieplak: Rzeczniczka praw Korczaka

„Nierozumną miłością można katować dzieci” – pisał szorstko. Taka miłość właśnie dobija Rok Korczaka i jego przemyślenia, które zamieniliśmy w banały.