Wsparcie Wspieraj Wydawnictwo Wydawnictwo Dziennik Profil Zaloguj się

2022-09-16

Gdzie są te dzieci? A gdzie ich opiekunowie? Odpowiadają politycy

„Z czego jeszcze zamierzają ojebać mnie i takich jak ja – niepełnosprawnych lub opiekunów osób z niepełnosprawnością – kiedy będą rządzić? Lub jak zamierzają ten problem rozwiązać?” – tego Agnieszka Szpila chciałaby dowiedzieć się od polskich polityków i polityczek.

ObserwujObserwujesz

Kto nie płacze po Elżbiecie II (i ma dobre powody)

Elżbieta II nigdy nie rozliczyła się z brutalną historią własnej rodziny i milionami ofiar brytyjskiej kolonizacji.

Spotify Podcast
Podcast

Czy ekolog dogada się z żołnierzem, czyli jak bronić Polski w czasach wysychających rzek

Czy „ekonomia obwarzanka” ma sens w czasach, gdy na naszych sąsiadów spadają rakiety?

Spotify Podcast
ObserwujObserwujesz

Dzieci w dupie, my robimy striptiz

Dzięki artykułowi Agnieszki Szpili znów otworzyły się drzwi naszych klatek. Trzeba wyłazić! Hej, ho, ludzie, kto jeszcze ma siłę – pokażcie się! By przypomnieć o sobie setny, tysięczny raz. O tym, że istniejemy.

Dziennikarka, redaktorka i aktywistka społeczna

Tymczas: w Ukrainie wojna, w Polsce bezdomność

Na ludziach, którzy nie mają nic, zarabia się najwięcej − mówi Agata Kluczewska z Fundacji Wolno Nam. Nadchodzi wyjątkowo trudna zima, a uchodźczyniom z Ukrainy grozi bezdomność.

Wczytywanie...