Najważniejsze wiadomości o tym, co robimy. W Twojej skrzynce email.
Nowe:
Krytyka Polityczna żegna się z X/Twitterem
Długo zwlekaliśmy z tą decyzją, ale Elon Musk okazał się niezwykle przekonujący w swoich działaniach – tak więc stawiamy krzyżyk na iksie. Agnieszka WiśniewskaJesteś studentką lub aktywistką, chcesz pracować w samorządzie lub zajmować się politykami miejskimi albo klimatycznymi? Zapisz się – na zgłoszenia czekamy do poniedziałku, a pierwsze spotkanie już 18 września.
„To nie tylko o książkach!” – upomina mnie czasem dzisiejsza solenizantka. Im więcej czytelniczek to zrozumie i wyrobi sobie nawyk zaglądania do rubryki „Kinga Dunin czyta”, tym lepiej dla świata.
Nie ufasz politykom? Zaufaj nam. Krytyka Polityczna spełnia obietnice
W Krytyce Politycznej kryzys sprawczości na lewicy bierzemy sobie do serca.Krytyka PolitycznaPrzekaż 1,5% swojego podatku dla Krytyki Politycznej, która od 20 lat skutecznie pracuje na rzecz zmiany społecznej.
Gdyby 20 lat temu ktokolwiek wieszczył, że za legalizacją medycznej marihuany głosował będzie Jarosław Kaczyński, a projekt ustawy zreferuje z mównicy sejmowej poseł Liroy, to spotkałby się co najwyżej z pobłażliwym uśmiechem. A jednak.
W ciągu 20 lat aktywności Krytyki Politycznej zmieniło się w Polsce bardzo dużo. Często na lepsze.
Rada Stypendium Pamięci Konrada Pustoły przyznała w tym roku stypendium Agnieszce Jurek.
Rozmowa z Magdaleną Malińską i Igorem Stokfiszewskim ze świetlicy Krytyki Politycznej Jasna 10.
Rozmowa z Joanną Ostrowską, autorką książki „Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej”.
Cały dochód ze sprzedaży książek w księgarni online 11 listopada przeznaczymy na wsparcie działań Grupy Granica, zajmującej się pomocą osobom w kryzysie uchodźczym na granicy polsko-białoruskiej.
Niepewność jest podstawowym stanem skupienia rzeczywistości, ale jest również pewną strategią zarządzania społeczeństwem. Rozmowa z Przemysławem Czaplińskim.
Korespondencje Jagody Grondeckiej z Afganistanu możecie czytać na łamach Krytyki Politycznej.
Gratulujemy i cieszymy się, że możemy regularnie polecać czytelniczkom i czytelnikom korespondencje Jagody Grondeckiej.
W roku 2020 na Jasnej 10 działo się naprawdę wiele: mikrozamówienia, prace z Programu Solidarnościowego, dyskusje, warsztaty, a nawet kilka koncertów. Ten rok również zapowiada się intensywnie. Zobaczymy się, on- czy offline.
Dzięki Waszemu wsparciu KrytykaPolityczna.pl stale rośnie w siłę. Dziś możemy Wam pokazać nowy layout.
Ogłaszamy serię otwartych zamówień na szeroko rozumiane działania twórcze. Zapraszamy artystki i artystów każdej dziedziny sztuki do zgłaszania projektów.
Najbardziej spektakularna akcja bez idei i sensu może być po prostu jałowa. W tworzeniu tych idei i sensów pomagają nam słowa. Dlatego w KP piszemy, rozmawiamy, analizujemy.
Jest kilka cech wspólnych dla socjologów ze środowiska KP: analiza klasowa społeczeństwa, inspiracje kulturowym zwrotem w socjologii, a także szerokie wykorzystywanie badań jakościowych. I oczywiście zaangażowanie polityczne.
Krytyka Polityczna zawsze chciała być aktywną częścią zmian. Dlatego piszemy o tym, co nas niepokoi i co należy zmienić. Czasem się powtarzamy, to prawda, ale czasem też udaje nam się wcześniej od innych coś zauważyć.
Musimy Polskę przyszłości nie tylko wymyślić, ale i opowiedzieć tak, żeby chciały się w niej odnaleźć i o nią zawalczyć miliony.
Gdańska Nagroda Równości przyznawana jest osobom działającym na rzecz praw człowieka, w imię idei równości i różnorodności.
Łączymy ze sobą ciekawe osoby, inicjujemy współpracę w nieoczywistych tematach i włączamy się w eksperymenty. Nieoczywistość jest dla nas pociągająca.
Kaja Puto i Michał Sutowski otrzymali nominacje za wywiady, które ukazały się na łamach KrytykaPolityczna.pl.
Nie poddajemy się, chcemy dalej wydawać pismo.
Potrzebujemy Waszego regularnego wsparcia. Co miesiąc, nie tylko z doskoku.
Informacje i opinie, krytyczne poglądy, które nie są zmanipulowane przez wielkich graczy – korporacje, państwowe agencje itd. – też muszą kosztować.
Z samych grantów Krytyki Politycznej nie rozwiniemy. Dlatego prosimy was o pomoc. Bez waszego wsparcia nie zrobimy nic więcej.
Zobaczcie miesięczny budżet internetowego dziennika KrytykaPolityczna.pl na rok 2018 i planowany na rok 2019. Poznajcie źródła finansowania KP.
Krytyka Polityczna poszerza grono stałych komentatorów i felietonistek.
Rok temu przebudowaliśmy stronę KrytykaPolityczna.pl. Po roku widzimy efekty: więcej czytelników, więcej autorów, różnorodność, którą cenicie, ale i błędy, które wytykacie.
Udostępniamy nowe, elektroniczne wydanie Krytyki Politycznej: naszą lepszą stronę internetową.