Świat

Myśleliście, że rodzina gejów nie wychowa dziecka? Ci dwaj robią to tak, że PiS może się gonić

Myśleliście, że TikTok to tylko kolejna aplikacja dla nastolatków, której nie rozumiecie tak samo jak desperacko próbujący w niej zaistnieć Andrzej Duda? Nic bardziej mylnego. Rosnącą popularność tego medium postanowili wykorzystać w słusznej sprawie Kevin DiPalma i jego mąż Ivo, którzy wychowują wspólnie trzyletniego Nasima, a w sieci walczą z hejtem wobec tęczowych rodzin.

Wychodząc z założenia, że fobie biorą się z lęku przed nieznanym, a zatem również z niewiedzy, dwóch amerykańskich gejów postanowiło rozprawić się z niechęcią do osób LGBT+.

Na celownik wzięli stereotypy i wątpliwości, z którymi najczęściej spotykają się homoseksualiści wychowujący dzieci. Kevin DiPalma i jego mąż Ivo rozbrajają hejterskie działa homofobów na swoim kanale na TikToku. Robią to w tak uroczy i zabawny sposób, że zaledwie w pół roku udało im się uzbierać w sieci grono ponad 200 tys. fanów.

@familyfab76

How fast Time flies! #forupage #familyfab76 familystrong

♬ I’m Just a Kid – Simple Plan

Obserwatorzy pary mogą zobaczyć, jak wygląda codzienność dwóch ojców, którzy kilka lat temu powiększyli swoją rodzinę. Nasim trafił do ich domu, gdy miał trzy tygodnie. Kevin i Ivo najpierw zostali jego rodzicami zastępczymi, a następnie zdecydowali się na adopcję. Chłopiec nie tylko znalazł ciepły dom, ale przede wszystkim dwójkę kochających go do szaleństwa rodziców, z którymi życie – jak widać na TikTokowych nagraniach – nigdy nie jest nudne.

Family Challenges Misconceptions of LGBTQ+ Parenting Using TikTok

This family is using social media to shatter stereotypes and misconceptions about LGBTQ+ parenting

Opublikowany przez NowThis Politics Wtorek, 2 lipca 2019

Jak to wygląda na co dzień?

Wspólne pikniki, nauka jazdy na rowerze, tańce w strojach Batmana i malowanie twarzy – to tylko część internetowego pamiętnika całej trójki, ale i dowód, że dzieciństwo Nasima niczym nie różni się od tego, które przeżywają inni jego szczęśliwi rówieśnicy.

Jakiej właściwie rodziny prawica broni przed LGBT?

„Czy nie boimy się, że zrobimy z naszego syna geja?” – pyta Kevin na nagraniu opublikowanym przez portal Now This i natychmiast odpowiada: „Nie!”, tłumacząc, że Nasim będzie dokładnie tym, kim on sam będzie chciał (no i Bóg – dodają). O przywiązaniu do duchowości bohater filmiku mówi kilkukrotnie, wskazując na powszechne przekonanie religijnych społeczeństw, że homoseksualiści „będą smażyć się w piekle”. Kevin podkreśla, że kocha Boga tak samo, jak on jego rodzinę.

Wszystko brzmi pięknie, ale czy Kevin i Ivo nie obawiają się, że gdy ich syn pójdzie do szkoły, padnie ofiarą szykan ze strony kolegów? „Tak, boimy się, ponieważ znęcanie się nad słabszymi to jeden z największych problemów amerykańskiego społeczeństwa” – słyszymy w odpowiedzi. „Ale my zamierzamy nauczyć Nasima bycia kochającym, uprzejmym i wrażliwym człowiekiem” – mówi Kevin. „Bo właśnie taką jesteśmy rodziną” – dodaje Nasim.

@familyfab76

God your promised an awesome breakfast and you end up with cereal! #familyfab76 #forupage #familyfun

♬ Do you like waffles – Do you like waffles

Głównym celem internetowej działalności jego ojców jest sprawienie, by wieść o tym, że dwóch mężczyzn zakłada rodzinę, przestała być traktowana jak sensacja i dziwactwo. Dlaczego? „Bo tęczowe rodziny są takie same jak wszystkie inne” – przekonują Kevin i Ivo, ale jednocześnie przyznają, że muszą mierzyć się z ogromem nienawiści z powodu swoich życiowych wyborów.

Początkowo to ignorowali, jak przyznaje Kevin, ale z czasem zrozumieli, że nie mogą godzić się na zalew hejtu. Brak reakcji to ich zdaniem przyzwolenie na dalszy rozlew homofobii. Jednocześnie odpowiedzią na szykany, agresję i niechęć w przekonaniu TikTokerów nie powinny być przemoc i obrażanie innych, lecz edukacja poprzez zabawę i dobry humor. A nauka powinna zacząć się od pytania, które stawia Kevin, czyli: „Jakie uprzedzenia mają ludzie wobec społeczności LGBT+?”.

@familyfab76

This had to be our version because we just could not get it together! #forupage #familyfab76

♬ original sound – cherylwilliamson24

„Myślą, że żyjemy w grzechu, że jesteśmy zboczeńcami, że nie potrafimy wychować dzieci, że zrobimy z nich gejów i lesbijki” – przyznaje ojciec Nasima i zapewnia, że wszystko, co robi ze swoją rodziną w sieci, dzieje się właśnie po to, by obalić te nieprawdziwe tezy, pokazać heterykom oraz młodym osobom LGBT+, że każdy człowiek ma prawo do stworzenia szczęśliwego związku i rodziny.

To ważna lekcja dla homofobicznej Polski. Może Andrzej Duda powinien częściej zaglądać na TikToka?

Źródło: Oveja Rosa, Now This

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij