Krytyka Polityczna działa na rzecz zmiany społecznej. Chcemy wiedzieć, rozumieć i inspirować do zmiany świata na równiejszy, sprawiedliwszy, przyjaźniejszy ludziom i innym gatunkom.
14 najczęściej czytanych i dyskutowanych tekstów Krytyki Politycznej w 2024 roku
W mijającym roku zaprosiliśmy was do lektury ponad 1300 materiałów dziennikarskich. Co najbardziej wam się spodobało? Rozmowy o książkach, o polityce lokalnej, teksty o filmach, serialach, grach. Zapraszamy na zestawienie hitów KrytykaPolityczna.pl w roku 2024.
Nie dajmy się rozczarowaniu i frustracji. Działajmy z nadzieją. Jest nas więcej
Dobiega końca rok 2024. Opowiem wam, co w Krytyce Politycznej udało nam się zrobić w ostatnich 12 miesiącach.
Szukamy redaktora_ki naczelnego_ej
Pokieruj redakcją Krytyki Politycznej.
Krytyka Polityczna żegna się z X/Twitterem
Długo zwlekaliśmy z tą decyzją, ale Elon Musk okazał się niezwykle przekonujący w swoich działaniach – tak więc stawiamy krzyżyk na iksie.
Warszawo, moja Warszawo: już dziś startuje nasz festiwal o byciu razem
Do niedzieli w warszawskiej siedzibie Krytyki Politycznej zostanie zaprezentowane sześć projektów, przygotowanych przez artystyczne duety specjalnie na potrzeby wydarzenia.
Kaja Puto nominowana do nagrody PAP im. Kapuścińskiego za tekst o ukraińskich kolejach
Nagrody zostaną przyznane po raz pierwszy od 2015 roku, a zwycięzców poznamy podczas gali zaplanowanej na 26 listopada.
Po co Krytyce Politycznej kawiarnio-księgarnia?
Już wcześniej spotykaliśmy się na debatach, seminariach i premierach na piętrze Jasnej 10, ale brakowało nam miejsca, gdzie możemy na siebie wpaść w mniej formalnych okolicznościach.
Szukamy specjalisty_tki ds. kadr i płac
Krytyka Polityczna działa na rzecz zmiany społecznej. Chcemy wiedzieć, rozumieć i inspirować do zmiany świata na równiejszy, sprawiedliwszy, przyjaźniejszy ludziom i innym gatunkom.
Chcesz rozwijać eksperckie kompetencje ekonomiczne? Zapisz się na Akademię obwarzanka
Jesteś studentką lub aktywistką, chcesz pracować w samorządzie lub zajmować się politykami miejskimi albo klimatycznymi? Zapisz się – na zgłoszenia czekamy do poniedziałku, a pierwsze spotkanie już 18 września.
„Polska 1956–2005. Stanowienie hegemonii” – weź udział w seminarium prof. Andrzeja Ledera i dra Gabriela Klimonta
Spytamy o to, jaką drogę przebyło polskie mieszczaństwo do 2005 roku – od specyficznej pustki symbolicznej do podmiotu kształtującego zbiorową wyobraźnię.
Kinga Dunin urodzinowo. Nie tylko o książkach
„To nie tylko o książkach!” – upomina mnie czasem dzisiejsza solenizantka. Im więcej czytelniczek to zrozumie i wyrobi sobie nawyk zaglądania do rubryki „Kinga Dunin czyta”, tym lepiej dla świata.