Aborcyjny Dream Team otworzył w Dzień Kobiet pierwszą w Polsce przychodnię aborcyjną – w sąsiedztwie sejmu, biura krajowego Platformy Obywatelskiej i Kancelarii Prezydenta RP.
„Działające w Polsce sieci pomocowe niemal całkowicie przejęły odpowiedzialność państwa za organizację aborcji. W rzeczywistości mamy całkiem dobry (lepszy niż w Niemczech czy Austrii) dostęp do pigułek aborcyjnych (zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia)” – pisała na łamach Krytyki Politycznej Natalia Broniarczyk z Aborcyjnego Dream Teamu.
Jesteśmy autonomicznym ruchem społecznym, nie „podziemiem aborcyjnym”
czytaj także
Sieć pomocy Aborcja Bez Granic wykonuje 130 aborcji dziennie, w zeszłym roku – łącznie 47 tys., podczas gdy szpitale w Polsce wykonały ich 787.
Mądre państwo skorzystałoby z doświadczeń społeczeństwa złożonego z obywatelek. Bo ono wie dziś o aborcji więcej niż lekarze.
Byliśmy w przychodni ABOTAK i rozmawiałyśmy z aktywistkami, które ją prowadzą, o tym, jak społeczeństwo obywatelskie wyręcza państwo w sprawie aborcji.
Aborcyjny Dream Team ma jeszcze wiele do zrobienia dla nas i dla naszych córek. Można je wesprzeć na abotak.org.
Film powstał w ramach projektu Sphera. Realizacja: Przemysław Stefaniak. Występują: Paulina Januszewska, Natalia Broniarczyk, Zofka Jabłońska.