Sieć pomocy Aborcja Bez Granic wykonuje 130 aborcji dziennie, w zeszłym roku – łącznie 47 tys., podczas gdy szpitale w Polsce wykonały ich 787.

Aborcyjny Dream Team otworzył w Dzień Kobiet pierwszą w Polsce przychodnię aborcyjną – w sąsiedztwie sejmu, biura krajowego Platformy Obywatelskiej i Kancelarii Prezydenta RP.

„Działające w Polsce sieci pomocowe niemal całkowicie przejęły odpowiedzialność państwa za organizację aborcji. W rzeczywistości mamy całkiem dobry (lepszy niż w Niemczech czy Austrii) dostęp do pigułek aborcyjnych (zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia)” – pisała na łamach Krytyki Politycznej Natalia Broniarczyk z Aborcyjnego Dream Teamu.

Jesteśmy autonomicznym ruchem społecznym, nie „podziemiem aborcyjnym”

Sieć pomocy Aborcja Bez Granic wykonuje 130 aborcji dziennie, w zeszłym roku – łącznie 47 tys., podczas gdy szpitale w Polsce wykonały ich 787.

Mądre państwo skorzystałoby z doświadczeń społeczeństwa złożonego z obywatelek. Bo ono wie dziś o aborcji więcej niż lekarze.

Byliśmy w przychodni ABOTAK i rozmawiałyśmy z aktywistkami, które ją prowadzą, o tym, jak społeczeństwo obywatelskie wyręcza państwo w sprawie aborcji.

Aborcyjny Dream Team ma jeszcze wiele do zrobienia dla nas i dla naszych córek. Można je wesprzeć na abotak.org.

Film powstał w ramach projektu Sphera. Realizacja: Przemysław Stefaniak. Występują: Paulina Januszewska, Natalia Broniarczyk, Zofka Jabłońska.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij