Czy śluby hetero zniszczą Polskę? Jak dzieci, które są wychowane przez osoby różnej płci, mają prawidłowo rozpoznać własną płeć? Na te i wiele innych rozpalających debatę polityczną pytań odpowiadają nasze niezawodne ekspertki.

W najnowszym odcinku Przy Kawie o Sprawie red. Agata Diduszko i jej gościnie omawiają zagrożenia związane z szerzeniem się w naszym kraju nihilistycznej ideologii hetero!

Nasze śledztwo dziennikarskie ujawnia bulwersujące fakty: pary hetero rozmawiają ze swoimi dojrzewającymi dziećmi o seksie – a przecież wiadomo, że o seksie z dziećmi w Polsce mogą rozmawiać tylko księża podczas spowiedzi, lekcji religii lub wizyt domowych. To jest nasza polska tradycja i naturalny porządek.

Ekspertki Przy Kawie o Sprawie – Agata Szczęśniak, Katarzyna Wężyk, dr Katarzyna Kasia i dr Wiktoria Tchórz-Fretka ze Stowarzyszenia „Liberał Polski” – omawiają zaproponowane przez pana prezydenta propozycje zmian w konstytucji, których celem jest powstrzymanie par hetero przed poczynaniem nowych dzieci i ich późniejszą seksualizacją. Wskazują także na to, że dzieci wychowane przez osoby różnej płci mają niejasne wzorce (i męskie, i żeńskie), co może prowadzić do dezorientacji i nierozpoznania własnej płci, a w efekcie do heteroseksualizmu (bo o orientacji psychoseksualnej, jak powszechnie wiadomo, całkowicie decyduje wychowanie).

Goszczące w programie specjalistki odpowiadają też na kluczowe dla każdego Polaka pytania: czy śluby hetero zniszczą Polskę? Czy postulowane przez polityków i biskupów „strefy wolne od hetero” pozwolą zachować polską, chrześcijańską od ponad 1050 lat, ziemię w najwłaściwszych rękach, czyli rękach hierarchów Kościoła? Czy rozsadnikiem ideologii hetero są szkoły i proponowane tam lektury?

W programie głos zabierają także: Gabriela i Bożydar Beton-Prawaccy z Hamburga, dr Damian Szatański, prezes Ordo Delirus, oraz Simone de Buduar, bardzo słynna projektantka mody i przyjaciółka samego Christiana Paula, którego ekspertyzy modowe w mediach narodowych przejdą do historii polskiej prawicowej myśli politycznej.

***

Koncepcja, scenariusz programu i prowadzenie: Agata Diduszko-Zyglewska
Występują: Kinga Dunin, Katarzyna Kasia, Elżbieta Korolczuk, Agata Szczęśniak, Katarzyna Wężyk, Dominika Wróblewska, Jakub Szafrański
Zdjęcia i montaż: New Media Project
Oprawa graficzna: Katarzyna Błahuta
Produkcja: Dominika Wróblewska, Krytyka Polityczna

***

Przy Kawie o Sprawie to program satyryczny – występujące w nim postaci i poglądy są fikcyjne. Parafrazujemy i komentujemy absurdalne i niebezpieczne wystąpienia postaci publicznych. Krytykujemy #mediabezkobiet, bo nie mamy wątpliwości, że prawie całkowity brak reprezentacji ponad połowy społeczeństwa w prowadzonej przez media debacie publicznej wpływa niszcząco zarówno na jakość tej debaty, jak i na jakość życia w Polsce.

Odcinek Przy Kawie o Sprawie: Ideologia Hetero! odnosi się do haniebnej ogólnopolskiej kampanii przeciwko „ideologii LGBT” – uruchomionej dla osiągnięcia konkretnych celów politycznych przez prawicowych populistów przy wsparciu hierarchów Kościoła katolickiego w Polsce. Strategia „zarządzania strachem”, czyli wskazywania nieistniejącego wroga, a następnie „obrona” Polaków przed nim to taktyka wielokrotnie używana przez prawicowych populistów. Straszono nas już m.in. genderem, uchodźcami i cywilizacją śmierci. Wskazywanie kolejnych grup obywateli jako wyimaginowanych „wrogów” skutkuje realnym strachem i nienawiścią.

Dlatego, choć „ideologia LGBT” nie istnieje, straszenie nią Polaków przyniosło konkretne efekty w postaci prawdziwej przemocy wobec prawdziwych ludzi.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Agata Diduszko-Zyglewska
Agata Diduszko-Zyglewska
Polityczka Lewicy, radna Warszawy
Dziennikarka, działaczka społeczna, polityczka Lewicy, w 2018 roku wybrana na radną Warszawy. Współautorka mapy kościelnej pedofilii i raportu o tuszowaniu pedofilii przez polskich biskupów; autorka książki „Krucjata polska” i współautorka książki „Szwecja czyta. Polska czyta”. Członkini zespołu Krytyki Politycznej i Rady Kongresu Kobiet. Autorka feministycznego programu satyrycznego „Przy Kawie o Sprawie” i jego prowadząca, nominowana do Okularów Równości 2019. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą" i portalem Vogue.pl.
Zamknij