Czy śluby hetero zniszczą Polskę? Jak dzieci, które są wychowane przez osoby różnej płci, mają prawidłowo rozpoznać własną płeć? Na te i wiele innych rozpalających debatę polityczną pytań odpowiadają nasze niezawodne ekspertki.

W najnowszym odcinku Przy Kawie o Sprawie red. Agata Diduszko i jej gościnie omawiają zagrożenia związane z szerzeniem się w naszym kraju nihilistycznej ideologii hetero!

Nasze śledztwo dziennikarskie ujawnia bulwersujące fakty: pary hetero rozmawiają ze swoimi dojrzewającymi dziećmi o seksie – a przecież wiadomo, że o seksie z dziećmi w Polsce mogą rozmawiać tylko księża podczas spowiedzi, lekcji religii lub wizyt domowych. To jest nasza polska tradycja i naturalny porządek.

Ekspertki Przy Kawie o Sprawie – Agata Szczęśniak, Katarzyna Wężyk, dr Katarzyna Kasia i dr Wiktoria Tchórz-Fretka ze Stowarzyszenia „Liberał Polski” – omawiają zaproponowane przez pana prezydenta propozycje zmian w konstytucji, których celem jest powstrzymanie par hetero przed poczynaniem nowych dzieci i ich późniejszą seksualizacją. Wskazują także na to, że dzieci wychowane przez osoby różnej płci mają niejasne wzorce (i męskie, i żeńskie), co może prowadzić do dezorientacji i nierozpoznania własnej płci, a w efekcie do heteroseksualizmu (bo o orientacji psychoseksualnej, jak powszechnie wiadomo, całkowicie decyduje wychowanie).

Goszczące w programie specjalistki odpowiadają też na kluczowe dla każdego Polaka pytania: czy śluby hetero zniszczą Polskę? Czy postulowane przez polityków i biskupów „strefy wolne od hetero” pozwolą zachować polską, chrześcijańską od ponad 1050 lat, ziemię w najwłaściwszych rękach, czyli rękach hierarchów Kościoła? Czy rozsadnikiem ideologii hetero są szkoły i proponowane tam lektury?

W programie głos zabierają także: Gabriela i Bożydar Beton-Prawaccy z Hamburga, dr Damian Szatański, prezes Ordo Delirus, oraz Simone de Buduar, bardzo słynna projektantka mody i przyjaciółka samego Christiana Paula, którego ekspertyzy modowe w mediach narodowych przejdą do historii polskiej prawicowej myśli politycznej.

***

Koncepcja, scenariusz programu i prowadzenie: Agata Diduszko-Zyglewska
Występują: Kinga Dunin, Katarzyna Kasia, Elżbieta Korolczuk, Agata Szczęśniak, Katarzyna Wężyk, Dominika Wróblewska, Jakub Szafrański
Zdjęcia i montaż: New Media Project
Oprawa graficzna: Katarzyna Błahuta
Produkcja: Dominika Wróblewska, Krytyka Polityczna

***

Przy Kawie o Sprawie to program satyryczny – występujące w nim postaci i poglądy są fikcyjne. Parafrazujemy i komentujemy absurdalne i niebezpieczne wystąpienia postaci publicznych. Krytykujemy #mediabezkobiet, bo nie mamy wątpliwości, że prawie całkowity brak reprezentacji ponad połowy społeczeństwa w prowadzonej przez media debacie publicznej wpływa niszcząco zarówno na jakość tej debaty, jak i na jakość życia w Polsce.

Odcinek Przy Kawie o Sprawie: Ideologia Hetero! odnosi się do haniebnej ogólnopolskiej kampanii przeciwko „ideologii LGBT” – uruchomionej dla osiągnięcia konkretnych celów politycznych przez prawicowych populistów przy wsparciu hierarchów Kościoła katolickiego w Polsce. Strategia „zarządzania strachem”, czyli wskazywania nieistniejącego wroga, a następnie „obrona” Polaków przed nim to taktyka wielokrotnie używana przez prawicowych populistów. Straszono nas już m.in. genderem, uchodźcami i cywilizacją śmierci. Wskazywanie kolejnych grup obywateli jako wyimaginowanych „wrogów” skutkuje realnym strachem i nienawiścią.

Dlatego, choć „ideologia LGBT” nie istnieje, straszenie nią Polaków przyniosło konkretne efekty w postaci prawdziwej przemocy wobec prawdziwych ludzi.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Agata Diduszko-Zyglewska
Agata Diduszko-Zyglewska
Polityczka Lewicy, radna Warszawy
Dziennikarka, działaczka społeczna, polityczka Lewicy, w 2018 roku wybrana na radną Warszawy. Współautorka mapy kościelnej pedofilii i raportu o tuszowaniu pedofilii przez polskich biskupów; autorka książki „Krucjata polska” i współautorka książki „Szwecja czyta. Polska czyta”. Członkini zespołu Krytyki Politycznej i Rady Kongresu Kobiet. Autorka feministycznego programu satyrycznego „Przy Kawie o Sprawie” i jego prowadząca, nominowana do Okularów Równości 2019. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą" i portalem Vogue.pl.
Zamknij