Podcasty

Czy kastracja jest remedium na marazm antropocenu?

Co ma klimat do praw człowieka? Więcej, niż myślisz. Planety nie uratujemy, tkwiąc w patriarchacie i kapitalizmie. Dlatego zielonej transformacji nie będzie bez sprawiedliwości, siostrzeństwa, tęczy i feminizmu. Jak to się robi w praktyce? Podcast Pauliny Januszewskiej.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Czy pieski zresocjalizują rosyjskich żołnierzy i zaprowadzą pokój na świecie? Dlaczego religijną wiarę w racjonalizm trzeba porzucić na rzecz ekofeministycznej rewolucji? I co do tego wszystkiego ma seks z roślinami? Na te i wiele innych pytań dziennikarce Paulinie Januszewskiej w pierwszym odcinku klimatyczno-feministycznego podcastu Nie ma przyszłości bez równości odpowiada pisarka, kobieta petarda i heksa, Agnieszka Szpila.

Więcej na ten temat przeczytacie w przywoływanych w rozmowie tekstach:

Co uratuje planetę? Upadek wszystkiego, co w erekcji

Eko, a nie ezo. Kim są feministki, które ocalą świat?

Szczuka o „Heksach”: Zupełnie Stary Testament

czytaj także

Nie ma przyszłości bez równości

Co ma klimat do praw człowieka? Więcej, niż myślisz. Planety nie uratujemy, tkwiąc w patriarchacie i kapitalizmie. Dlatego zielonej transformacji nie będzie bez sprawiedliwości, siostrzeństwa, tęczy i feminizmu. Jak to się robi w praktyce? O tym będę rozmawiać z zaproszonymi gośćmi i gościniami, którzy wiedzą, że zmiany nie będą łatwe, ale możliwe.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Paulina Januszewska
Paulina Januszewska
Dziennikarka KP
Dziennikarka KP, absolwentka rusycystyki i dokumentalistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatka konkursu Dziennikarze dla klimatu, w którym otrzymała nagrodę specjalną w kategorii „Miasto innowacji” za artykuł „A po pandemii chodziliśmy na pączki. Amsterdam już wie, jak ugryźć kryzys”. Nominowana za reportaż „Już żadnej z nas nie zawstydzicie!” w konkursie im. Zygmunta Moszkowicza „Człowiek z pasją” skierowanym do młodych, utalentowanych dziennikarzy. Pisze o kulturze, prawach kobiet i ekologii.
Zamknij