Podcasty

Czy kastracja jest remedium na marazm antropocenu?

Co ma klimat do praw człowieka? Więcej, niż myślisz. Planety nie uratujemy, tkwiąc w patriarchacie i kapitalizmie. Dlatego zielonej transformacji nie będzie bez sprawiedliwości, siostrzeństwa, tęczy i feminizmu. Jak to się robi w praktyce? Podcast Pauliny Januszewskiej.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Czy pieski zresocjalizują rosyjskich żołnierzy i zaprowadzą pokój na świecie? Dlaczego religijną wiarę w racjonalizm trzeba porzucić na rzecz ekofeministycznej rewolucji? I co do tego wszystkiego ma seks z roślinami? Na te i wiele innych pytań dziennikarce Paulinie Januszewskiej w pierwszym odcinku klimatyczno-feministycznego podcastu Nie ma przyszłości bez równości odpowiada pisarka, kobieta petarda i heksa, Agnieszka Szpila.

Więcej na ten temat przeczytacie w przywoływanych w rozmowie tekstach:

Co uratuje planetę? Upadek wszystkiego, co w erekcji

Eko, a nie ezo. Kim są feministki, które ocalą świat?

Szczuka o „Heksach”: Zupełnie Stary Testament

czytaj także

Nie ma przyszłości bez równości

Co ma klimat do praw człowieka? Więcej, niż myślisz. Planety nie uratujemy, tkwiąc w patriarchacie i kapitalizmie. Dlatego zielonej transformacji nie będzie bez sprawiedliwości, siostrzeństwa, tęczy i feminizmu. Jak to się robi w praktyce? O tym będę rozmawiać z zaproszonymi gośćmi i gościniami, którzy wiedzą, że zmiany nie będą łatwe, ale możliwe.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Paulina Januszewska
Paulina Januszewska
Dziennikarka KP
Dziennikarka KP, absolwentka rusycystyki i dokumentalistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatka konkursu Dziennikarze dla klimatu, w którym otrzymała nagrodę specjalną w kategorii „Miasto innowacji” za artykuł „A po pandemii chodziliśmy na pączki. Amsterdam już wie, jak ugryźć kryzys”. Nominowana za reportaż „Już żadnej z nas nie zawstydzicie!” w konkursie im. Zygmunta Moszkowicza „Człowiek z pasją” skierowanym do młodych, utalentowanych dziennikarzy. Pisze o kulturze, prawach kobiet i ekologii.
Zamknij