Podcasty

Szkoła od nowa

W kolejnym odcinku podcastu „Prawo Spurek”, dzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego przyglądamy się homofobii w polskich szkołach, gotowości naszego systemu edukacji na wyzwania XXI wieku, a także rozmawiamy o zaletach modelu fińskiego, w którym nauczyciele należą do społecznej elity.

Gdyby przyjąć, że szkoła powinna działać w myśl zasady „po pierwsze nie szkodzić”, musielibyśmy zamknąć wszystkie szkoły w Polsce. Ich uczniowie na co dzień muszą mierzyć się z przemocą fizyczną, rówieśniczym ostracyzmem, a także hejtem w internecie.

Zapraszam do słuchania uczniów i uczennice, nauczycieli i nauczycielki, rodziców oraz wszystkich i wszystkie, dla których ważne jest dobro dzieci. Posłuchajcie o obrazie polskiej szkoły, niestety często ponurym.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Prawo Spurek

Od ponad 20 lat walka o prawa kobiet, zwłaszcza tych doświadczających przemocy w rodzinie, to moja codzienność. Jako aktywistka, a teraz polityczka z bliska słucham ich historii, widzę skutki nierówności, szukam rozwiązań i zmieniam system. Tak powstało Prawo Spurek, podcastowa platforma, która mówi w imieniu wszystkich tych, które i którzy sami nie mogą zabrać głosu lub ich głos nie jest wystarczająco słyszalny.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej: 

Uregulowana rzeka, rozregulowana planeta, czyli ludzie i ryby

Mieszkać jakby luksusowo. Z wizytą w latach 90.

Ziemia nie udziela wakacji kredytowych

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Sylwia Spurek
Sylwia Spurek
Posłanka do Parlamentu Europejskiego
Doktora, radczyni prawna, posłanka do Parlamentu Europejskiego, była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, współautorka pierwszej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Zamknij