Podcasty

Prawdziwych mężczyzn już nie ma

To nie feminizm a patriarchat unieszczęśliwia mężczyzn. Truizm? Może, ale dla wielu nadal to trudny do zaakceptowania fakt.

I bardzo dobrze. Zastanawiacie się dlaczego tyle się mówi o kryzysie męskości, skąd się bierze, i jakie perspektywy mają dzisiaj chłopcy? Elżbieta Turlej zgłębia odmęty internetu i przygląda się bohaterom polskich młodych mężczyzn. W  F*ck, fame&game poznaje najpopularniejszych męskich bohaterów – influencerów, youtuberów, bojowników w oktagonie i rycerzy Chrystusa. Nie wygląda to dobrze.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

 

Czy jest nadzieja? Jest, i o tym pisze bell hooks w Gotowych na zmianę. To nie feminizm a patriarchat unieszczęśliwia mężczyzn. Truizm? Może, ale dla wielu nadal to trudny do zaakceptowania fakt. Chociaż książka miała premierę w 2004 roku, nadal jest boleśnie aktualna. Nic się nie zmieni, jeśli nie pozwolimy chłopcom i mężczyznom na bycie sobą.

Na koniec przypomnieliśmy o naszym zeszłorocznym bestselerze, Sakramencie obłudy Roberta Samborskiego. Nieoczywisty wybór? Uznaliśmy, że wspomnienia Roberta z seminarium pokazują drogę od zagubienia i wyparcia, wyboru drogi seminaryjnej i dojrzewaniu do zdjęcia sutanny. Czyli trochę bohater F*ck, fame i game, który przeczytał bell hooks i próbuje znaleźć swoje miejsce w życiu. A jeżeli dosłuchacie do końca, to zdradzimy, że Robert Samborski nie powiedział jeszcze ostatniego słowa o polskim Kościele.

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.

Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej: 

Zwierzęta w Trzeciej Rzeszy. Czy powinniśmy czuć zakłopotanie nazistowską „ochroną zwierząt”?

Ziemia nie udziela wakacji kredytowych

Co najbardziej wpłynęło na polskie mieszkania: polityka, rynek czy instytucjonalny dryf?

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij