Podcasty, Serwis klimatyczny

Ziemia nie udziela wakacji kredytowych

Pożyczki w banku to obecnie nasze najmniejsze zmartwienie – od ponad 50 lat coraz bardziej zadłużamy się u Ziemi. Pandemie, susze i powodzie to pierwsi wierzyciele, którzy do nas przychodzą.

Wierzycieli będzie znacznie więcej, a o konieczności spłacenia długu wobec planety przypomną nie tylko nam, lecz także naszym dzieciom. – Czas najwyższy uregulować ten rachunek – apelują Rodzice dla Klimatu.

O co dokładnie walczą? O tym w najnowszym odcinku podcastu Nie ma przyszłości bez równości Paulina Januszewska rozmawia z Kamilą Kadzidłowską, wkurzoną na bezczynność polityków mamą, aktywistką i obywatelką.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Wspomniane źródła i przydatne linki:

A po pandemii chodziliśmy na pączki. Amsterdam już wie, jak ugryźć kryzys

Książka Kate Raworth Ekonomia obwarzanka. Siedem sposobów myślenia o ekonomii XXI wieku

List Rodziców dla Klimatu adresowany do polityków negocjujących w sprawie klimatu.

Relacja z akcji zorganizowanej z okazji Dnia Długu Ekologicznego.

Podcast Nie ma przyszłości bez równości

Co ma klimat do praw człowieka? Więcej, niż myślisz. Planety nie uratujemy, tkwiąc w patriarchacie i kapitalizmie. Dlatego zielonej transformacji nie będzie bez sprawiedliwości, siostrzeństwa, tęczy i feminizmu. Jak to się robi w praktyce? O tym będę rozmawiać z zaproszonymi gośćmi i gościniami, którzy wiedzą, że zmiany nie będą łatwe, ale możliwe.

Czas schować antropocentryczną dumę do kieszeni

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Paulina Januszewska
Paulina Januszewska
Dziennikarka KP
Dziennikarka KP, absolwentka rusycystyki i dokumentalistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatka konkursu Dziennikarze dla klimatu, w którym otrzymała nagrodę specjalną w kategorii „Miasto innowacji” za artykuł „A po pandemii chodziliśmy na pączki. Amsterdam już wie, jak ugryźć kryzys”. Nominowana za reportaż „Już żadnej z nas nie zawstydzicie!” w konkursie im. Zygmunta Moszkowicza „Człowiek z pasją” skierowanym do młodych, utalentowanych dziennikarzy. Pisze o kulturze, prawach kobiet i ekologii.
Zamknij