Multimedia

Dziś #CzarnyPiątek. Wyjdźcie z nami na ulicę!

Wyjdźcie dziś z nami na ulicę! To co się dzieje jest śmiertelnie niebezpieczne dla nas wszystkich i dla naszych córek – apelują publicystki „Przy Kawie o Sprawie”: Agata Diduszko-Zyglewska, Agata Szczęśniak, Elżbieta Korolczuk, Agata Adamiecka i Paulina Piechna-Więckiewicz #CzarnyPiątek #Ogólnopolski Strajk Kobiet

Przy Kawie o Sprawie Czarny Piątek

Wyjdźcie dziś z nami na ulicę! To co się dzieje jest śmiertelnie niebezpieczne dla nas wszystkich i dla naszych córek – apelują publicystki #PrzyKawieoSprawie Agata Diduszko-Zyglewska Agata Szczęśniak Elżbieta Korolczuk Agata Adamiecka Paulina Piechna-Więckiewicz #CzarnyPiątek #StrajkWszystkich Ogólnopolski Strajk Kobiet

Opublikowany przez Krytyka Polityczna na 23 marca 2018

„Aborcjonistki są sojuszniczkami nieuporządkowanego życia seksualnego mężczyzn”.

„Co by było, gdyby kobieta odmówiła swojej powinnpości małżeńskiej? Nie byłoby nas tutaj”.

„Kobiety zmuszane do rodzenia śmiertelnie chorych dzieci powinny mieć pretensje do natury nie do polityków”.

„Na gruncie przesłanki eugenicznej życie niepełnosprawnego dziecka poczętego konkuruje z bliżej nieokreślonym dobrem kobiety, które w istocie stanowi wartość niższą niż życie ludzkie”.

To są słowa polityków i publicystów, które usłyszałyśmy w tym tygodniu i które mają usprawiedliwić wprowadzenie w Polsce na życzenie Kościoła barbarzyńskiego prawa, które naraża zdrowie i życie polskich kobiet – nas, naszych dzieci, naszych przyjaciółek, naszych krewnych. Nie zgadzamy się na to.

Nagrywamy dla was następny odcinek Przy Kawie o Sprawie o tym, jak być ojcem, ale strasznie trudno nam się śmiać z wypowiedzi polityków. To wszystko nie jest śmieszne. To jest śmiertelnie niebezpieczne. Dlatego prosimy was, wyjdźcie razem z nami na ulice –wszyscy i wszystkie. Musimy tam być. Dziś jest #CzarnyPiątek.

**

Przy Kawie o sprawie S01E03

Przy Kawie o sprawie S01E02

Przy Kawie o sprawie S01E01

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Agata Diduszko-Zyglewska
Agata Diduszko-Zyglewska
Polityczka Lewicy, radna Warszawy
Dziennikarka, działaczka społeczna, polityczka Lewicy, w 2018 roku wybrana na radną Warszawy. Współautorka mapy kościelnej pedofilii i raportu o tuszowaniu pedofilii przez polskich biskupów; autorka książki „Krucjata polska” i współautorka książki „Szwecja czyta. Polska czyta”. Członkini zespołu Krytyki Politycznej i Rady Kongresu Kobiet. Autorka feministycznego programu satyrycznego „Przy Kawie o Sprawie” i jego prowadząca, nominowana do Okularów Równości 2019. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą" i portalem Vogue.pl.
Dominika Wróblewska
Dominika Wróblewska
Sekretarzyni redakcji, producentka podcastów
Była kuratorka projektów artystycznych w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Koordynowała działania promocyjne Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, bazę ekspertki.org i TV KP. Aktualnie sekretarzyni redakcji krytykapolityczna.pl i producentka podcastów.
Zamknij