„Sterniczki w Krytyce Politycznej” prosto z obozu obrońców Puszczy Białowieskiej.

„Sterniczki w Krytyce Politycznej” prosto z obozu obrońców Puszczy Białowieskiej.

Gościniami Roberta Kowalskiego w Sterniczkach w Krytyce Politycznej są Natalia Bojarowska z Greenpeace Polska i Anna Błachno współpracująca z fundacją Dzika Polska.

Tym razem Sterniczki kręciliśmy w Puszczy Białowieskiej, gdzie tydzień temu aktywiści i aktywistki Greenpeace i Fundacji Dzika Polska zatrzymali ciężki sprzęt dewastujący Puszczę Białowieską.

– Wycinka Puszczy weszła w fazę krytyczną – mówi Natalia Bojarowska. – W tym momencie wycinane są drzewa w starych fragmentach lasu, czyli w drzewostanach ponad stuletnich. Wycinane są też drzewa we fragmentach lasu objętych ochroną UNESCO.

Puszcza Białowieska drugą Rospudą? [zdjęcia]

Bojarowska pytana o to, czy osoby broniące Puszczy to głównie przyjezdni, którzy działają wbrew woli lokalnej społeczności, mówi: – Wśród obrońców Puszczy są osoby z całej Polski. Zaangażowane są również osoby z zagranicy. Dodaje jednak, że lokalna społeczność, jak społeczność w Polsce, jest podzielona, są więc osoby stojące po stronie ministra Szyszki, ale są też takie inicjatywy, jak Lokalsi przeciwko wycince Puszczy, które się tym działaniom sprzeciwiają.

W programie rozmawiano o znaczeniu szkodliwych działań ministra Szyszki dla lokalnej społeczności, w tym dla turystyki, która jest ważna w regionie.

Minister Szyszko kontra rzeczywistość

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Robert Kowalski
Robert Kowalski
Dziennikarz radiowy i telewizyjny
Dziennikarz radiowy i telewizyjny, jego program "Sterniczki" usunięto z radiowej Jedynki w ramach "dobrej zmiany". Obecnie program gości na stronie Krytyki Politycznej.
Zamknij