„Sterniczki w Krytyce Politycznej” prosto z obozu obrońców Puszczy Białowieskiej.

„Sterniczki w Krytyce Politycznej” prosto z obozu obrońców Puszczy Białowieskiej.

Gościniami Roberta Kowalskiego w Sterniczkach w Krytyce Politycznej są Natalia Bojarowska z Greenpeace Polska i Anna Błachno współpracująca z fundacją Dzika Polska.

Tym razem Sterniczki kręciliśmy w Puszczy Białowieskiej, gdzie tydzień temu aktywiści i aktywistki Greenpeace i Fundacji Dzika Polska zatrzymali ciężki sprzęt dewastujący Puszczę Białowieską.

– Wycinka Puszczy weszła w fazę krytyczną – mówi Natalia Bojarowska. – W tym momencie wycinane są drzewa w starych fragmentach lasu, czyli w drzewostanach ponad stuletnich. Wycinane są też drzewa we fragmentach lasu objętych ochroną UNESCO.

Puszcza Białowieska drugą Rospudą? [zdjęcia]

Bojarowska pytana o to, czy osoby broniące Puszczy to głównie przyjezdni, którzy działają wbrew woli lokalnej społeczności, mówi: – Wśród obrońców Puszczy są osoby z całej Polski. Zaangażowane są również osoby z zagranicy. Dodaje jednak, że lokalna społeczność, jak społeczność w Polsce, jest podzielona, są więc osoby stojące po stronie ministra Szyszki, ale są też takie inicjatywy, jak Lokalsi przeciwko wycince Puszczy, które się tym działaniom sprzeciwiają.

W programie rozmawiano o znaczeniu szkodliwych działań ministra Szyszki dla lokalnej społeczności, w tym dla turystyki, która jest ważna w regionie.

Minister Szyszko kontra rzeczywistość

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Robert Kowalski
Robert Kowalski
Dziennikarz radiowy i telewizyjny
Dziennikarz radiowy i telewizyjny, jego program "Sterniczki" usunięto z radiowej Jedynki w ramach "dobrej zmiany". Obecnie program gości na stronie Krytyki Politycznej.
Zamknij