Kraj

Solidarni z Draginją Nadażdin!

Draginja Nadażdin. Fot. Grzegorz Żukowski. Wszystkie prawa zastrzeżone

Poza właściwym dla siebie, obcesowym i głąbowatym brakiem klasy, Krystyna Pawłowicz w swoim ksenofobicznym hejcie na szefową Amnesty International Polska myli się w jednym – otóż nie ma żadnego znaczenia, skąd pochodzimy; ważne jest to, kim jesteśmy i co robimy – tu i teraz. Ta zdziwaczała pisowska posłanka nigdy nie stanie nawet w odległym cieniu Twojej klasy, dorobku i zaangażowania, Draga. Nie przejmuj się hejtem!

Draginja Nadażdin jest dyrektorką Amnesty International Polska. Od wielu lat angażuje się walkę o obronę praw człowieka. Staje po stronie najsłabszych. Dopytuje i prosi o wyjaśnienia, kiedy innym dzieje się krzywda.

Kierowane przez Draginję Nadażdin Amnesty International Polska przypomina nam nieustannie, że wolność zgromadzeń jest prawem człowieka, że przemoc wobec kobiet i przemoc domowa to naruszanie praw człowieka, że nie może być zgody na tortury. Wydaje się, że to elementarna wiedza w dzisiejszych czasach, a jednak tak nie jest. Możemy żyć w swoich kokonach i zapominać, że innych spotyka niesprawiedliwość. Dzięki pracy Draginji Nadażdin nie tylko sobie o tym przypominamy, ale też dowiadujemy się więcej o tym, w jakich sytuacjach prawa człowieka są łamane – raporty AI to źródło konkretnej wiedzy faktograficznej i prawniczej. Dzięki pracy Draginji Nadażdin możemy i my stawać po stronie praw człowieka, angażując się w kampanie prowadzone przez Amnesty International.

Draginja Nadazdin: Skazanie Ratka Mladicia za ludobójstwo to krok w kierunku sprawiedliwości dla ofiar konfliktu

Dwa dni temu Draginja Nadażdin została w obrzydliwy sposób zaatakowana na twitterze przez posłankę Krystynę Pawłowicz. Zaatakowana nie za to, co robi, ale w pierwszej kolejności za to, skąd pochodzi. Pisząc: „Jakaś Draginja Nadażdin z Serbii (…)” i dodając „Wracaj kobieto do siebie (…)”, Pawłowicz pokazała, jak nie powinno się mówić o innych i oceniać innych. Poza właściwym dla siebie, obcesowym i głąbowatym brakiem klasy, Pawłowicz myli się jeszcze w jednym – otóż nie ma żadnego znaczenia, skąd pochodzimy, ważne jest to, kim jesteśmy i co robimy – tu i teraz.

Draginja Nadażdin kieruje dużą i ważną organizacją walczącą o prawa człowieka i wraz z nią staje po stronie ofiar. Posłanka Pawłowicz jest zaledwie kołtuńską, zdziwaczałą wodzirejką w autokratycznym cyrku politycznym Jarosława Kaczyńskiego.

Draginja Nadażdin. Fot. Grzegorz Żukowski. Wszystkie prawa zastrzeżone
Draginja Nadażdin. Fot. Grzegorz Żukowski. Wszystkie prawa zastrzeżone

Przesyłamy wyrazy solidarności z Draginją Nadażdin. Nie raz gościliśmy Draginję na naszych łamach, nie raz publikowaliśmy głos AI i nadal będziemy to robić, bo praca Draginji i kierowanej przez nią organizacji jest niezwykle ważna.

Nadaždin: Klikanie jest ważne, ale musi iść za nim konkretna pomoc

Draginja, dziękujemy za twoje zaangażowanie i ciężką robotę. Nie przejmuj się hejtem. Masz wokół siebie masę przyjaciół, którzy także w ostatnich dniach pokazali, że są gotowi cię wspierać. Trzymaj się, Draga!

Zespół Krytyki Politycznej

Draginja Nadażdin. Fot. Grzegorz Żukowski. Wszystkie prawa zastrzeżone
Draginja Nadażdin. Fot. Grzegorz Żukowski. Wszystkie prawa zastrzeżone

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.