Miasto

Zaufanie- debata i promocja książki

W Rzeszowskim Inkubatorze Kultury odbędzie się kolejne spotkanie zorganizowane przez lokalny Klub Krytyki Politycznej a jego motywem przewodnim będzie - zaufanie.

Pretekstem do spotkania jest książka i kampania społeczna stworzona przez zespół Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie zajmujący się na co dzień edukacją kulturalną i pracą z młodzieżą i dziećmi.

15 maja, piątek, godz. 19.00, Rzeszowski Inkubator Kultury (ul. Jagiellońska 24, Rzeszów)

Podczas spotkania promującego książkę oraz kampanię społeczną wraz z zaproszonymi licealistami będziemy próbowali porozmawiać o stosunkach międzypokoleniowych z uwzględnieniem braku i posiadania zaufania do innych. Zastanowimy się, czy za pomocą kampanii społecznych można oddziaływać na społeczeństwo? Czy są one skuteczne i jakie skutki przynoszą szczególnie w kontekście modelu wychowania ograniczonego zaufania (do przechodniów, sąsiadów, instytucji, polityków). Perspektywa młodych dorosłych będzie ciekawym punktem wyjścia do rozmowy z publicznością.

W czasie spotkania zachęcimy obecnych do refleksji i dyskusji. Zaprezentujemy powstałą książkę oraz pozostałe elementy kampanii społecznej (film, quiz). Porozmawiamy o ich skuteczności i przekazie.

Prowadzenie:

Michał Gąsior (Klub KP w Rzeszowie)

Rafał Zawisza

Po spotkaniu mamy dla wszystkich darmowe książki dla dzieci Zaufanie autorstwa Anny Cieplak i Lidii Ostałowskiej.

 O książce:

Ufać komuś to na przykład rozmawiać z kimś szczerze i wierzyć, że ta osoba nie wykorzysta tego przeciwko nam, choćby w internecie. Jak się ufa, świat staje się przyjemniejszy. Czy wiecie, że w sklepach, w których nie ma kamer, bardzo rzadko dochodzi do kradzieży? Albo że dzięki wzajemnemu zaufaniu łatwiej poznaje się nowych przyjaciół? W końcu co to za świat, w którym wszyscy są podejrzliwi? W książeczce o zaufaniu sprawdzamy, czy i dlaczego ludzie sobie ufają oraz jak to wpływa nie tylko na życie naszej bohaterki, Elizy. Bo tam gdzie ludzie sobie ufają, wszystkim żyje się lepiej!

Książka dla dzieci w wieku: 10-12 lat

Autorki: Anna Cieplak, Lidia Ostałowska
Ilustracje i skład: Anna Pluta

 Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Fundacji Orange.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij