Miasto

Zaufanie- debata i promocja książki

W Rzeszowskim Inkubatorze Kultury odbędzie się kolejne spotkanie zorganizowane przez lokalny Klub Krytyki Politycznej a jego motywem przewodnim będzie - zaufanie.

Pretekstem do spotkania jest książka i kampania społeczna stworzona przez zespół Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie zajmujący się na co dzień edukacją kulturalną i pracą z młodzieżą i dziećmi.

15 maja, piątek, godz. 19.00, Rzeszowski Inkubator Kultury (ul. Jagiellońska 24, Rzeszów)

Podczas spotkania promującego książkę oraz kampanię społeczną wraz z zaproszonymi licealistami będziemy próbowali porozmawiać o stosunkach międzypokoleniowych z uwzględnieniem braku i posiadania zaufania do innych. Zastanowimy się, czy za pomocą kampanii społecznych można oddziaływać na społeczeństwo? Czy są one skuteczne i jakie skutki przynoszą szczególnie w kontekście modelu wychowania ograniczonego zaufania (do przechodniów, sąsiadów, instytucji, polityków). Perspektywa młodych dorosłych będzie ciekawym punktem wyjścia do rozmowy z publicznością.

W czasie spotkania zachęcimy obecnych do refleksji i dyskusji. Zaprezentujemy powstałą książkę oraz pozostałe elementy kampanii społecznej (film, quiz). Porozmawiamy o ich skuteczności i przekazie.

Prowadzenie:

Michał Gąsior (Klub KP w Rzeszowie)

Rafał Zawisza

Po spotkaniu mamy dla wszystkich darmowe książki dla dzieci Zaufanie autorstwa Anny Cieplak i Lidii Ostałowskiej.

 O książce:

Ufać komuś to na przykład rozmawiać z kimś szczerze i wierzyć, że ta osoba nie wykorzysta tego przeciwko nam, choćby w internecie. Jak się ufa, świat staje się przyjemniejszy. Czy wiecie, że w sklepach, w których nie ma kamer, bardzo rzadko dochodzi do kradzieży? Albo że dzięki wzajemnemu zaufaniu łatwiej poznaje się nowych przyjaciół? W końcu co to za świat, w którym wszyscy są podejrzliwi? W książeczce o zaufaniu sprawdzamy, czy i dlaczego ludzie sobie ufają oraz jak to wpływa nie tylko na życie naszej bohaterki, Elizy. Bo tam gdzie ludzie sobie ufają, wszystkim żyje się lepiej!

Książka dla dzieci w wieku: 10-12 lat

Autorki: Anna Cieplak, Lidia Ostałowska
Ilustracje i skład: Anna Pluta

 Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Fundacji Orange.

__
Dobry, bo przeczytany do końca, tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Wesprzyj nas.

Zamknij

20kp-logo-white-500px