Miasto

Witkowska: Poezję fajnie jest pisać „po coś”

Pokłosiem spotkania z Iloną Witkowską w Gnieźnie są liczne relacje, komentarze i wywiad z poetką.

19 czerwca w ramach II Królewskiego Festiwalu Artystycznego Klub Krytyki Politycznej i Kuźnia Literacka zaprosiły mieszkańców Gniezna na spotkanie z Iloną Witkowską, laureatką tegorocznej nagrody poetyckiej Silesius w kategorii debiut roku. Spotkanie poprowadzili: Kamila Kasprzak i Paweł Barkowiak.

Media o spotkaniu:

Autorka okazała się niezwykle żywiołową i kontaktową osobą, którą cieszył dobry kontakt z zebraną publicznością. Artystka opowiadała o swojej twórczości i inspiracjach, kondycji współczesnej polskiej kultury i kontaktach ze środowiskiem artystycznym Wrocławia. Nie obyło się także bez tematów bardziej społecznych, jak weganizm, prawa zwierząt czy sposób wspierania kultury przez władze.

Wiktor Koliński, gniezno.eu

„Uważam, że poezję fajnie jest pisać „po coś”. Byłoby świetnie, gdyby poezja sama w sobie robiła jakąś zmianę” – przyznaje i ze smutkiem podkreśla, że w Polsce poezja niestety nie cieszy się zbyt dużą popularnością.
Kinga Strzelec, gniezno.com.pl

Mieszkająca i tworząca we Wrocławiu poetka opowiadała o tym, co ją boli w polityce kulturalnej miasta, jak integrują się na różnych polach twórcy, co ją zachwyca w Polsce i ojczystym języku, co czyta i jak zaistnieć w poetyckim światku, wydając wiersze na papierze.
Iza Budzyńska, gniezno.naszemiasto.pl

Relacje ze spotkania pojawiły się także na blogu popcentrala.com oraz na stronie Kuźni Literackiej.

Na stonie gniezno.com.pl ukazał się wywiad z poetką.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij