Miasto

Klub Filmowy LGBT | Kim jest Kim?

Pokaz filmu „Kim jest Kim?", spotkanie z Kim Lee i Kingą Dunin oraz dyskusja prowadzona przez Mariusza Kurca i Bartosza Żurawieckiego.

Uniwersytet Krytyczny | Klub Filmowy LGBT | „Kim jest Kim?”

Prowadzenie: Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki 
Goście: Kim Lee, Kinga Dunin, DQ Morning Glory

25 marca, poniedziałek, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Zapraszamy na film dokumentalny „Kim jest Kim?” o najpopularniejszej polskiej drag queen – Kim Lee, która w tym roku świętuje 10-lecie na scenie.

Dokument Remigiusza Szeląga „Kim jest Kim?” (2013) zawiera oczywiście fragmenty wielu występów Kim Lee, ale nie tylko. Specjalnie na potrzeby filmu wywiad z Kim przeprowadziła Kinga Dunin. W trakcie rozmowy Kim instruuje Kingę, jak przeistoczyć się w drag queen. Dziewczyny przechodzą od teorii do praktyki i w efekcie Kinga Dunin…. Musicie to zobaczyć! Poza tym o Kim Lee wypowiadają się m.in. Marek Barbasiewicz, Robert Biedroń, Katarzyna Bielas, Anna Grodzka, Monika Jarosińska, Kaja Malanowska, Janusz Marchwiński Robert Łukasik, Tadeusz Olszewski, Lalka Podobińska, Kazimiera Szczuka, Marcin Szczygielski, Krzysztof Tomasik.

Po seansie zapraszamy na specjalny występ Kim Lee i towarzyszącej jej podopiecznej, młodej drag queen Morning Glory oraz na dyskusję, w której udział wezmą wymienione gwiazdy oraz Kinga Dunin.

Wstęp wolny.
 

 

Klub Filmowy LGBT w ramach Uniwersytetu Krytycznego to seanse filmów o tematyce homo-, bi- i transseksualnej, których nie ma w Polsce w ‘regularnej’ dystrybucji. Po każdej projekcji gospodarze cyklu – Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki – zapraszają na dyskusję wokół filmu.

Mariusz Kurc – redaktor naczelny magazynu LGBT „Replika”; w radiu TOK FM współprowadzi (z Krzysztofem Tomasikiem) audycję „Lepiej późno niż wcale” o tematyce LGBT; współautor „Tęczowej rewolucji” – zbioru wywiadów z „Repliki”.

Bartosz Żurawiecki – krytyk filmowy, publicysta i pisarz. Autor powieści „Trzech panów w łóżku, nie licząc kota” oraz „Ja czyli 66 moich miłości”, „Nieobecni” czy zbioru nowel dramatycznych „Erotica Alla Polacca”.

Terminy kolejnych spotkań:
29.04: Nazywaj mnie Kuchu (Call Me Kuchu; reż. Katherine Fairfax Wright, Malika Zouhali-Worrall; Uganda, USA, 2012). Po seansie spotkanie z Wilsonem Sekiziviyu. 
27.05: Bogowie i potwory (Gods and Monsters; reż. Bill Condon; Wielka Brytania, USA, 1998)

Projekt „Uniwersytet Krytyczny 2011-2013” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

UM  

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij