Kraj

Co robić, kiedy potrzebujesz aborcji?

Zniesienie przesłanki przerywania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu oznacza, że wiele szpitali odwoła nawet już te zaplanowane zabiegi. Co robić w tej sytuacji? Zgłoś się do Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oferuje wsparcie w dostępie do aborcji w Polsce i składa skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i Komitetu Praw Człowieka.

W przypadku odmowy aborcji z powodu wad płodu Federa apeluje o jak najszybszy kontakt: [email protected], tel. 22 635 93 95.

Federa przygotowała też garść porad, co dalej:

1. Jeśli ciąża sprawia, że bardzo źle czujesz się fizycznie i psychicznie, masz bóle, cierpisz, masz myśli rezygnacyjne, czujesz, że tego nie wytrzymasz… powiedz o tym lekarzowi i żądaj aborcji z powodu zagrożenia zdrowia i życia.

Jeśli ten odmawia, zgłoś się do nas: [email protected], tel. 22 635 93 95.

2. Możesz wyjechać do kliniki aborcyjnej za granicą. Pomaga w tym, również finansowo, Aborcja Bez Granic, tel. 22 29 22 597.

3. Możesz napisać do organizacji Women on Web, podać tydzień ciąży i poprosić o darmowy zestaw poronny do domowej aborcji farmakologicznej.

Nie bój się, taka aborcja jest bezpieczna.

Przeczytaj broszurę o aborcji farmakologicznej: federa.org.pl/farmakologiczna, a w razie niepokoju lub powikłań od razu jedź do szpitala.

4. Możesz wyjechać do kraju UE z polską kartą EKUZ, mieć tam aborcję z powodu zagrożenia życia i zdrowia, która potem zostanie zrefundowana przez polski NFZ.

*

Niezależnie od tych dróg możemy złożyć w Twoim imieniu skargę o rekompensatę pieniężną od rządu. Zgłoś się jak najszybciej, czas ma znaczenie.

Pamiętaj! Kobieta nie jest karana za swoją aborcję! Bez względu na jej powód, metodę czy miejsce. Nigdy.

Biejat: Zakaz aborcji to nie zasłona dymna. PiS odbiera kobietom prawa świadomie, kawałek po kawałku

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij