Galopujący Major

Radio Erewań w Zatoce Sztuki

Fot. TVP Info/Youtube.com

Halo, halo, tu Radio Erewań. Porozmawiajmy o filmie Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”.

Czy to prawda, że Borys Szyc wiedział, co się dzieje w Zatoce Sztuki?

Tak, to prawda. Dlatego Borys Szyc w prywatnej korespondencji z Latkowskim wielokrotnie zaprzeczał, że coś wie i cokolwiek widział, w co wierzył nawet Latkowski, ale chodź pogadać, no, chodź, taki jesteś dwulicowy, to nara. I jeszcze zobaczymy.

Czy to prawda, że salon III RP jest zblatowany z celebrytami, przez co zamilcza pedofilię w Zatoce Sztuki?

Tak, to prawda. Dlatego TVN zrobił o tym reportaż, a Agora wydała na temat skandalu w Zatoce Sztuki książkę i opublikowała kilkadziesiąt artykułów, podczas gdy dziennikarze IV RP tropili gender i kto na fejsie Soku z Buraka napisał „dupa”.

Czy to prawda, że kto się pojawiał w Zatoce Sztuki, ten powinien być z miejsca podejrzany a nawet przesłuchany?

Tak, to prawda. Dlatego, skoro w 2016 roku TVP prowadziła transmisję z Zatoki Sztuki, wszyscy jej pracownicy powinni być podejrzani, w tym zwłaszcza dyrekcja i sam prezes TVP.

Czy to prawda, że prezes Kurski filmem o sprawie znanej od lat chciał przykryć gwałcenie dzieci przez księży?

Nie, to nieprawda. Dlatego prezes Kurski chwali się na Twitterze, że film Latkowskiego miał więcej widzów niż film o pedofili w Kościele.

Czy to prawda, że prokuratura Tuska znowu nawaliła w sprawie Zatoki Sztuki i Krystka?

Tak, to prawda. Dlatego śledztwo w sprawie Zatoki Sztuki i Krystka od pięciu lat prowadzi prokuratura Ziobry, która obecnie dostanie wsparcie od zespołu prokuratorów Ziobry ds. nadzoru nad prokuratorami Ziobry.

Czy dowiemy się w końcu, co tam się stało, i winni poniosą odpowiedzialność?

Tak, dowiemy się. Tak jak od prokuratury Ziobry dowiedzieliśmy się, co się stało w Smoleńsku i tak jak winni za Smoleńsk ponieśli odpowiedzialność.

**

Felieton ukazał się na blogu Galopującego Majora.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Galopujący Major
Galopujący Major
Komentator Krytyki Politycznej
Bloger, komentator życia politycznego, współpracownik Krytyki Politycznej. Autor książki „Pancerna brzoza. Słownik prawicowej polszczyzny”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.
Zamknij