Działania

Generation Change

Prowadzimy szkolenia z budowania grupy i organizacji, pozyskiwania funduszy i komunikacji, realizowania kampanii społecznych oraz seminaria poświęcone najważniejszym wyzwaniom współczesności.

O projekcie

Program Generation Change realizowany jest przez Krytykę Polityczną we współpracy z Fundacją Rzecz Społeczna, Centrum Intersekcjonalnej Sprawiedliwości, European Community Organizing Network oraz Narrative Initiative.

Jego celem jest wzmocnienie młodych organizacji, grup nieformalnych i ruchów społecznych aktywnie działających na rzecz przestrzegania praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji i nierównościom społecznym, ochrony środowiska i w innych dziedzinach, które przyczyniają się do podniesienia dobrostanu społecznego.

Wzmacnianie kompetencji w samoorganizacji i oddziaływaniu społeczno-politycznym opiera się na holistycznym podejściu do aktywizmu i zawiera elementy pracy z ciałem oraz umysłem w kierunku transformacji indywidualnej i zbiorowej, zakorzenionej w somatyce generatywnej i pedagogikach dekolonialnych.

W ramach programu prowadzimy szkolenia z budowania grupy i organizacji, pozyskiwania funduszy i komunikacji, realizowania kampanii społecznych oraz seminaria poświęcone najważniejszym wyzwaniom współczesności. Wspieramy infrastrukturalnie i merytorycznie aktywistów i aktywistki w realizacji ich działań.

Do tej pory w programie udział wzięły dwie grupy z Cieszyna: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Cieszyn oraz Szkoła Cieszyn.

Galeria zdjęć

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach programu Aktywni Obywatele-Fundusz Krajowy.

Z Cieszynawięcej
Podwórko Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. Fot. Joanna Wowrzeczka

Śledzimy powódź, martwimy się, widzimy zalania w Cieszynie

Byliśmy tydzień temu z zespołem Krytyki Politycznej w Cieszynie na corocznym spotkaniu. Olza była niska. Wtedy martwiliśmy się suszą.

Fot. Adobe Stock

Dlaczego każdy głos ma super moc? Młodzież idzie na wybory

Od wyborów parlamentarnych 2023 dzielą nas dosłownie godziny. Dla wielu młodych osób, które w tym roku ukończyły 18 lat, będą to pierwsze wybory w życiu. Niestety nie wszyscy nieletni obywatele i obywatelki chcą skorzystać ze swojego prawa do głosu.

Newsletter

Najważniejsze wiadomości o tym, co robimy. W Twojej skrzynce email.

Zamknij