Działania

Cieszyńska Akademia Kobiet

Cieszyńska Akademia Kobiet im. Doroty Kłuszyńskiej jest propozycją dla kobiet, które chcą wzmocnić swoje kompetencje liderskie, zdobyć nową wiedzę, wymienić się doświadczeniami z innymi, zaangażowanymi lokalnie kobietami.

Rekrutacja do projektu została zakończona.

O projekcie

Czas trwania projektu: marzec-grudzień 2024

Organizowany we współpracy z Soroptimist International Klub w Cieszynie.

Cieszyńska Akademia Kobiet im. Doroty Kłuszyńskiej skierowana jest do kobiet 18+ mieszkających lub pracujących w Powiecie Cieszyńskim. W szczególności działających w lokalnych organizacjach pozarządowych czy grupach nieformalnych, z uwzględnieniem tych, które od niedawna mieszkają w naszym regionie lub do tej pory nie były zaangażowane, a chciałyby to zmienić. 

Cieszyńska Akademia Kobiet to oferta, dzięki której kobiety z Powiatu Cieszyńskiego mają okazję do regularnych spotkań i wymiany doświadczeń, ale także wzmocnienia swoich kompetencji i wiedzy. To szansa do wspólnego rozwoju i czerpania inspiracji z doświadczenia wcześniejszych pokoleń kobiet, takich jak patronka projektu – Dorota Kłuszyńska. 

Program Cieszyńskiej Akademii Kobiet zawiera:

I  Wspólny wyjazd i warsztaty integracyjne | 20-21 kwietnia 2024 | szczegółowe informacje po ogłoszeniu wyników rekrutacji

II Warsztaty:

18-19 maja | „Chcesz mieć rację, czy relację?” Marshall B. Rosenberg. Jak rozmawiać, by się porozumieć? – warsztaty komunikacji empatycznej

  • Komunikacja empatyczna to uważna rozmowa, dialog  nakierowany na rozpoznanie,  usłyszenie i zrozumienie emocji i potrzeb, własnych i rozmówcy/ rozmówców. To droga do porozumienia, rozwiązywania konfliktów, pogłębienia relacji. Jak rozmawiać mimo różnic?  Jak usłyszeć argumenty drugiej strony w konflikcie? Jak budować zaufanie i tworzyć wspólnotę?
  • Prowadząca: Anna Jach-Falkiewicz

15-16 czerwca | Warsztaty samoobrony i asertywności WenDo

  • WenDo jest metodą samoobrony psychicznej i fizycznej, uczy skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, opinii. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstydu. Wzmacnia poczucie pewności siebie, własnej wartości i sprawczości.
  • Prowadzące: Ela Zasińska, Volha/Olga Pukhouskaya

6-7 lipca 2024 | Motywująca liderka – warsztaty z przywództwa włączającego oraz autoprezentacji

  • Podczas warsztatów omówimy cechy i narzędzia liderki, z którą po prostu chce się współpracować. Będziemy też ćwiczyć sposób budowania opowieści o naszych celach społeczno-politycznych w takich sposób, żeby zachęcić osoby do aktywnego włączenia się we wspólne działania na rzecz ich realizacji. Warsztaty oparte na najświeższych wynikach badań o emocjach, które motywują ludzi do działania
  • Prowadząca: Magdalena Malińska

7-8 września |Warsztaty z budowania strategii grupy, ruchu, organizacji

  • Podczas warsztatów nauczymy się skutecznego przekuwania marzeń w rzeczywistość. Jaki szczyt chcemy osiągnąć? Jakie są kluczowe przystanki w drodze na ten szczyt? Jakie mamy zasoby na starcie? Jakich wyzwań się spodziewamy i jakie sojuszniczki będziemy musiały pozyskać po drodze?
  • Prowadząca: Magdalena Malińska 

5-6 października | Warsztaty z pozyskiwania środków i pisania wniosków grantowych

  • Gdzie szukać środków na realizację naszych projektów? Jak przygotować i dobrze napisać wniosek grantowy? Warsztaty poza odpowiedzią na powyższe pytania, będą również okazją do pracy nad wspólnymi pomysłami na projekty. 
  • Prowadząca: Karolina Mackiewicz 

III Sześć otwartych seminariów, których tematykę ustalimy wspólnie z uczestniczkami projektu, tak aby jak najbardziej odpowiadały na potrzeby i oczekiwania grupy. 

* Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny.


REGULAMIN dla osób biorących udział w projekcie (wyjazd+warsztaty).

Kontakt: (+48) 609 744 315 w godzinach 10:30-16:30| [email protected]


Zobacz też: Spotkanie otwierające projekt z udziałem: Izy Desperak, Władysławy Magiery, Małgorzaty Tkacz-Janik. Prowadzenie: Barbara Wrona

Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Projektu „Building Bridges – Civic Capital in Local Communities”, realizowanego ze środków programu CERV finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” na lata 2021 – 2027.

Z Cieszynawięcej
Podwórko Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. Fot. Joanna Wowrzeczka

Śledzimy powódź, martwimy się, widzimy zalania w Cieszynie

Byliśmy tydzień temu z zespołem Krytyki Politycznej w Cieszynie na corocznym spotkaniu. Olza była niska. Wtedy martwiliśmy się suszą.

Fot. Adobe Stock

Dlaczego każdy głos ma super moc? Młodzież idzie na wybory

Od wyborów parlamentarnych 2023 dzielą nas dosłownie godziny. Dla wielu młodych osób, które w tym roku ukończyły 18 lat, będą to pierwsze wybory w życiu. Niestety nie wszyscy nieletni obywatele i obywatelki chcą skorzystać ze swojego prawa do głosu.

Newsletter

Najważniejsze wiadomości o tym, co robimy. W Twojej skrzynce email.

Zamknij