#MediaBezKobiet

Nowe:

Afgańskie prezenterki zmuszone do zakrycia twarzy. „Będziemy waszym głosem”

„Istnieje pragnienie, aby w pewnym sensie o Afganistanie zapomnieć. Jest to niewybaczalne, biorąc pod uwagę rolę, jaką zachodnie kraje odegrały w tym kraju ciągu ostatnich 20 lat” – powiedziała Heather Barr, dyrektorka Wydziału Praw Kobiet w Human Rights Watch.red.
Fot. screen TVN24

Na wieczory wyborcze w głównych mediach pań nie zaproszono

Kobiety chętniej głosowały w drugiej turze wyborów, politycy o ich głos zabiegali, po fejsie latała akcja #DziewczynyZdecydują. Kobiety mają głos wyborczy, ale nadal mają go za mało w mediach.

Fot. Mario Antonio Pena Zapatería, flickr.com

Dlaczego do debat należy zapraszać też kobiety

Jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, w której z powodu parytetu do debaty trafia nieodpowiednia osoba. Ale z mojego doświadczenia wynika, że dzieje się tak najczęściej, kiedy parytetu nie ma.

A co damy na zdjęciu? Faceta

W programie „Woronicza 17”, jednej z ważniejszych publicystycznych audycji w TVP Info, przez miesiąc nie zaproszono żadnej kobiety.
mem_marta_frej

Demokracja bez kobiet

Chłopaki, planujecie mówić na panelach o demokracji i mediach, czyli o ważnych sprawach. Nie zapominajcie więc, że równość to też jest kwestia jednak dość istotna.

Robert Biedroń i Tomasz Lis o mediach bez kobiet

Robert Biedroń, Prezydent Miasta Słupska: „Zbyt często jest tak, że kobiety wypadają z kadru. Musimy to zmienić. Oprócz wkurzenia i społecznych akcji potrzebne są mechanizmy prawne, które będą wzmacniały obecność kobiet w mediach”.

Newsletter

Najważniejsze wiadomości o tym, co robimy. W Twojej skrzynce email.

Barbara Nowacka o mediach bez kobiet

„Kobiet w mediach jest za mało. Co zrobić, żeby było ich więcej? Musimy wziąć sprawy w swoje ręce, bo nikt niczego za nas nie zrobi”.

Prof. Magdalena Środa o mediach bez kobiet

Prof. Magdalena Środa: „Absencja kobiet w debacie publicznej, w mediach jest uwarunkowana kulturowo. Kobiety były wykluczone z pewnych praktyk. A jeśli ktoś jest przez wiele setek lat wykluczony z pewnych praktyk, to bardzo trudno jest mu w nie wejść”.

Eliza Michalik o mediach bez kobiet

„Jest wiele programów, do których zapraszani są tylko mężczyźni. Piszmy o tym, korzystajmy z blogów, z Facebooka, z Twittera. Jeśli mamy okazję, wypowiadajmy się na ten temat.”

malgorzata-szumowska

W polityce rządzą panie, a media nadal bez kobiet

Dwie kampanie – Ekspertki.org i Kobieta bez przestrzeni – które chcą oddań paniom głos.

tumblr_ntbqxogvbm1uq1a7qo1_1280

Czeskie media też bez kobiet [raport]

„Męska” redakcja przygotowuje materiały pod wpływem „męskiego widzenia świata”.

Zamknij