15-lecie KP

Stosowane sztuki społeczne

Tekst pochodzi z Krytyki Politycznej nr 11–12, zima 2007.

Artur Żmijewski

Jak bronić wielkiego Polaka?

Na 15-lecie pisma „Krytyka Polityczna”, prezentujemy wybór najgłośniejszych i najciekawszych tekstów, jakie ukazały się na naszych łamach od maja 2002 roku.

Tokarczuk: Maski zwierząt

Na 15-lecie pisma „Krytyka Polityczna”, prezentujemy wybór najgłośniejszych i najciekawszych tekstów, jakie ukazały się na naszych łamach od maja 2002 roku.

Olga Tokarczuk

Feministki kochają Larssona

Dlaczego Larsson zachwyca wszystkich – i mężczyzn, i kobiety, i młodych, i starych?

Katarzyna Bratkowska, Elżbieta Korolczuk, Anna Laszuk, Katarzyna Nowakowska, Joanna Piotrowska, Katarzyna Szaniawska
Sławomir Sierakowski

Dziecięce choroby lewicowości

Žižek podpowiada: „Prawdziwa «trzecia droga», którą musimy odnaleźć, biegnie pomiędzy zinstytucjonalizowaną polityką parlamentarną a nowymi ruchami społecznymi”.

kazimiera-szczuka

Matka jest tylko jedna

Za pieprzenie – uwiąd rdzenia, za aborcję – rak macicy. Czyli Kazia Szczuka czyta „Cząstki elementarne” Michela Houellebecqa.

Kazimiera Szczuka

Ekstremalne non-violence

W 2000 roku bez użycia przemocy obalili reżim Slobodana Milosevića, teraz dają narzędzia pokojowej zmiany innym. Poznajcie OTPOR! Srđa Popović w rozmowie ze Zdravką Bajović i Joanną Warszą.

Zdravka Bajovic, Joanna Warsza

O uchodźcach Polaków rozmowy…

Kochaj uchodźcę swego nie bardziej niż siebie samego, czyli modyfikacja klasycznego przykazania skierowana do polityków, dziennikarzy i medialnej publiczności. Sprawdźcie, co pisaliśmy o uchodźcach, zanim to było modne.

Zuzanna Olszewska
Zamknij