Świat

Globalna akcja „Okupuj Ukraińskie ciało – walcz z cenzurą!”

24 marca w Rzymie odbyły się protest przeciwko cenzurze przed ukraińską ambasadą we Włoszech i akcja poparcia dla Centrum Badań nad Kulturą Wizualną Akademii Kijowsko-Mohylańskiej oraz wystawy „Ukraińskie ciało”. Demonstracje będą kontynuowane w miastach, w których działa ruch Occupy.

24 marca w Rzymie zaczęła się globalną akcja „Okupuj Ukraińskie ciało – walcz z cenzurą!”. Aktywiści z European Studies Cooperation (Włochy), #Occupy Genewa (Szwajcaria) i „Krytyki Politycznej” zorganizowali protest przeciwko cenzurze przed ukraińską ambasadą we Włoszech i akcję poparcia dla Centrum Badań nad Kulturą Wizualną Akademii Kijowsko-Mohylańskiej (CKW) oraz wystawy „Ukraińskie ciało”, które zostały zamknięte przez władze uniwersytetu. Protestujący wzywali do przywrócenia artystycznej i politycznej wolności w Akademii Kijowsko-Mohylańskiej i żądali wycofania niesprawiedliwej decyzji, co umożliwi kontynuowanie działalności Centrum w pełnym wymiarze w budynku Starej Akademii i ponowne otwarcie wystawy „Ukraińskie ciało”.


Międzynarodowa akcja „Okupuj Ukraińskie ciało – walcz z cenzurą!” solidarnościowa z CKW będzie kontynuowana w innych państwach, gdzie aktywny jest ruch Occupy. Najbliższe akcje odbędą się w Genewie, Paryżu i Londynie.

 

Więcej na temat w rozmowie z Wasylem Czerepanynem dla „Art Ukraine”.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij