Świat

Globalna akcja “Okupuj Ukraińskie ciało – walcz z cenzurą!”

24 marca w Rzymie odbyły się protest przeciwko cenzurze przed ukraińską ambasadą we Włoszech i akcja poparcia dla Centrum Badań nad Kulturą Wizualną Akademii Kijowsko-Mohylańskiej oraz wystawy „Ukraińskie ciało”. Demonstracje będą kontynuowane w miastach, w których działa ruch Occupy.

24 marca w Rzymie zaczęła się globalną akcja „Okupuj Ukraińskie ciało – walcz z cenzurą!”. Aktywiści z European Studies Cooperation (Włochy), #Occupy Genewa (Szwajcaria) i „Krytyki Politycznej” zorganizowali protest przeciwko cenzurze przed ukraińską ambasadą we Włoszech i akcję poparcia dla Centrum Badań nad Kulturą Wizualną Akademii Kijowsko-Mohylańskiej (CKW) oraz wystawy „Ukraińskie ciało”, które zostały zamknięte przez władze uniwersytetu. Protestujący wzywali do przywrócenia artystycznej i politycznej wolności w Akademii Kijowsko-Mohylańskiej i żądali wycofania niesprawiedliwej decyzji, co umożliwi kontynuowanie działalności Centrum w pełnym wymiarze w budynku Starej Akademii i ponowne otwarcie wystawy „Ukraińskie ciało”.


Międzynarodowa akcja „Okupuj Ukraińskie ciało – walcz z cenzurą!” solidarnościowa z CKW będzie kontynuowana w innych państwach, gdzie aktywny jest ruch Occupy. Najbliższe akcje odbędą się w Genewie, Paryżu i Londynie.

 

Więcej na temat w rozmowie z Wasylem Czerepanynem dla „Art Ukraine”.

Komentarze

System komentarzy niedostępny w trybie prywatnym przeglądarki.