Świat

Apelujemy, otwórzmy korytarz humanitarny dla cywilów z Aleppo!

Poniższy list został dziś wysłany do ministra Witolda Waszczykowskiego i ambasadora Siergieja Andriejewa.

Sz.P.
Witold Waszczykowski
Minister Spraw Zagranicznych RP

Sz.P.
Siergiej Andriejew
Ambasador Federacji Rosyjskiej

Szanowny Panie Ministrze,
Szanowny Panie Ambasadorze,

Rupert Cloville, rzecznik Wysokiego Komisarza NZ ds. Praw Człowieka alarmuje na łamach najważniejszych światowych mediów, że właśnie w tej chwili siły wspierające prezydenta Asada masowo zabijają na ulicach i w gruzach Aleppo niewinnych ludzi. ONZ i Międzynarodowy Czerwony Krzyż po raz kolejny apelują do syryjskiego reżimu i do władz Federacji Rosyjskiej, aby wstrzymały ostrzał miasta i pozwoliły na ewakuację cywilów z obszarów objętych walkami. Niestety, bezskutecznie.

Dlatego przyłączamy się do ich apelu: w imieniu tysięcy niewinnych ludzi – dzieci, kobiet i mężczyzn – którzy w tej chwili giną pod bombami lub są mordowani na ulicach Aleppo, żądamy podjęcia przez Panów natychmiastowych działań dyplomatycznych, które pozwolą otworzyć korytarz humanitarny dla cywilów znajdujących się wciąż w gruzach miasta. Nie ma powodu, aby niewinni ludzie płacili życiem za polityczne konflikty toczone na szczytach władzy.

Wzywamy Pana, Panie Ministrze i Pana, Panie Ambasadorze do podjęcia wszelkich wysiłków w celu zakończenia kryzysu humanitarnego w Aleppo.

Zespół Krytyki Politycznej

Czytaj także:
Dymek: Aleppo. Nic się nie da zrobić?

 

**Dziennik Opinii nr 347/2016 (1547)

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij