Multimedia

Sztuka i miasto

O tym, jak może wyglądać kultura będziemy rozmawiać w Pracowni Otwartej Kontrola Jakości przez trzy wiosenne dni. 28-29-30 marca 2014


Co może robić artysta w XXI wieku w małym polskim mieście? Malować pejzaże, akty albo scenki rodzajowe? Fotografować poprzemysłowe ruiny? A może powinien być osobą, która potrafi coś zmienić w mieście – sprowokować mieszkańców do działania albo wciągnąć młodych w mówienie, czego potrzebują? O tym, jak może wyglądać kultura będziemy rozmawiać w Pracowni Otwartej Kontrola Jakości przez trzy wiosenne dni.

O sztuce zaangażowanej i jej różnych podejściach do uczestnictwa i oddziaływania społecznego opowie Igor Stokfiszewski, krytyk literacki, dramaturg i publicysta. swoje działania w przestrzeni publicznej angażującej społeczność lokalną zaprezentują artyści, społecznicy i kuratorzy z Szydłowca, Częstochowy i Elbląga. Kolejnym elementem wydarzenia są dwudniowe warsztaty dotyczące kultury zaangażowanej społecznie, które z miejskim aktywistami poprowadzi artysta Arek Pasożyt. Spotkania i warsztaty odbywają się przy okazji sieciującego zjazdu artystycznego organizowanego przez Klub Krytyki Politycznej w Ostrowcu Św.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij