Podcasty

Walka z katastrofą klimatyczną wymaga naruszenia podstaw kapitalizmu [podcast]

O przyszłości unijnej polityki klimatycznej z Martą Tycner rozmawia Kaja Puto.

Kończą się wakacje i do pracy wraca nowy, zieleńszy Parlament Europejski, a po lipcowej fali upałów nadciągająca katastrofa klimatyczna nie schodzi z pierwszych stron europejskich gazet. Jeszcze przed wakacjami Polska, Węgry, Czechy i Estonia zablokowały na unijnym szczycie dążenie UE do osiągnięcia neutralności klimatycznej w 2050 roku, ale kosztów batalii o planetę boją się właściwie wszyscy – od Lizbony po Tallin, od pracowników do przemysłowych magnatów. Czy Europa ma przed sobą zieloną przyszłość? I czy neutralność klimatyczna jest osiągalna bez pogłębiania nierówności społecznych?

O przyszłości unijnej polityki klimatycznej z aktywistką, kampanierką WeMove Martą Tycner rozmawia Kaja Puto.

Czytaj dalej: Najnowsze teksty Kai Puto

Czytaj dalej: Marta Tycner dla Krytyki Politycznej

Piszemy o kryzysie klimatycznym

**

Uruchamiamy serię podcastów krytycznych w różnych formatach: konfrontacji publicystów, pytań do ekspertek, sporów analityków – i co nam jeszcze przyjdzie do głowy.

Ten podcast został sfinansowany dzięki wsparciu Fundacji im. Friedricha Eberta. Inne tworzymy dzięki wpłatom od naszych czytelników: krytykapolityczna.pl/wspieram

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Kaja Puto
Kaja Puto
Reportażystka, felietonistka
Dziennikarka i redaktorka zajmująca się tematyką Europy Wschodniej, migracji i nacjonalizmu. Współpracuje z mediami polskimi i zagranicznymi jako freelancerka. Związana z Krytyką Polityczną, stowarzyszeniem reporterów Rekolektyw i stowarzyszeniem n-ost – The Network for Reporting on Eastern Europe. Absolwentka MISH UJ, studiowała też w Berlinie i Tbilisi. W latach 2015-2018 wiceprezeska wydawnictwa Ha!art.
Zamknij