Podcasty

Walka z katastrofą klimatyczną wymaga naruszenia podstaw kapitalizmu [podcast]

O przyszłości unijnej polityki klimatycznej z Martą Tycner rozmawia Kaja Puto.

Kończą się wakacje i do pracy wraca nowy, zieleńszy Parlament Europejski, a po lipcowej fali upałów nadciągająca katastrofa klimatyczna nie schodzi z pierwszych stron europejskich gazet. Jeszcze przed wakacjami Polska, Węgry, Czechy i Estonia zablokowały na unijnym szczycie dążenie UE do osiągnięcia neutralności klimatycznej w 2050 roku, ale kosztów batalii o planetę boją się właściwie wszyscy – od Lizbony po Tallin, od pracowników do przemysłowych magnatów. Czy Europa ma przed sobą zieloną przyszłość? I czy neutralność klimatyczna jest osiągalna bez pogłębiania nierówności społecznych?

O przyszłości unijnej polityki klimatycznej z aktywistką, kampanierką WeMove Martą Tycner rozmawia Kaja Puto.

Czytaj dalej: Najnowsze teksty Kai Puto

Czytaj dalej: Marta Tycner dla Krytyki Politycznej

Piszemy o kryzysie klimatycznym

**

Uruchamiamy serię podcastów krytycznych w różnych formatach: konfrontacji publicystów, pytań do ekspertek, sporów analityków – i co nam jeszcze przyjdzie do głowy.

Ten podcast został sfinansowany dzięki wsparciu Fundacji im. Friedricha Eberta. Inne tworzymy dzięki wpłatom od naszych czytelników: krytykapolityczna.pl/wspieram

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Kaja Puto
Kaja Puto
Reportażystka, felietonistka
Dziennikarka i redaktorka zajmująca się tematyką Europy Wschodniej, migracji i nacjonalizmu. Współpracuje z mediami polskimi i zagranicznymi jako freelancerka. Związana z Krytyką Polityczną, stowarzyszeniem reporterów Rekolektyw i stowarzyszeniem n-ost – The Network for Reporting on Eastern Europe. Absolwentka MISH UJ, studiowała też w Berlinie i Tbilisi. W latach 2015-2018 wiceprezeska wydawnictwa Ha!art.
Zamknij