Podcasty

Wszystkie nasze strachy – od przyjaznych miast po Górny Śląsk

Różne rzeczy budzą nasze obawy, ale na pewno nie jest to przyjazne miasto, dziewczyny grające w piłkę i chachary.

Trzy wiosenne nowości wydawnictwa Krytyki Politycznej, o którym rozmawiamy w najnowszym odcinku podcastu O książkach, rozprawiają się z mitami i próbują walczyć ze stereotypami.

W Miejskich strachach Łukasz Drozda opowiada o współczesnym mieście i populistycznym urbanizmie. Przyjazne miasto może wydawać się konceptem, co do którego wszyscy jesteśmy zgodni, a mimo to budzi miejskie strachy i aktywizuje nie tylko szaleńców.

Chachary Dariusza Zalegi prowadzą nas przez historię Górnego Śląska z nowej, ludowej perspektywy. Nie boimy się Chacharów! I kibicujemy polskim piłkarkom i z przyjemnością czytamy reportaż Karoliny Wasielewskiej Polka gola!. Arcyciekawa lektura również dla tych, którzy nie mają wielkiego pojęcia o piłce nożnej.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS

SŁUCHAJ NA SPREAKER

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.

Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij