Podcasty

Transowe opowieści

Jeżeli jesteś inny w Polsce, to masz przegwizdane. A jeżeli jesteś osobą transpłciową, to nasze społeczeństwo nie da ci o tym zapomnieć.

Nie musi tak być. Mamy dla was książki, które opowiadają historie osób transpłciowych żyjących w Polsce. Nie jest im łatwo, ale dzięki ich szczerym opowieściom możemy poczuć nadzieję, że jest możliwa lepsza Polska.

Możecie przeczytać Godność, proszę. O transpłciowości, gniewie i nadziei Mai Heban, osobistą opowieść znanej aktywistki i publicystki, Fanfika Natalii Osińskiej, teraz z filmową okładką z ekranizacji Netflixa, oraz Ludzi, nie ideologię, wywiady pod redakcją Bartosza Żurawieckiego.

25 maja, w czwartek, o 18.00 zapraszamy was na premierę książki Mai Heban do warszawskiej świetlicy Krytyki Politycznej na Jasnej 10.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.

Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:

Chcemy całego życia, dlatego robimy pogrzeb

Opisywać krzywdę, dopóki starczy sił. Rozmowa z Bartkiem Sabelą

Auta, atom, emigracja: wiosnę zaczynamy trzema mocnymi reportażami

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij