W kolejnym odcinku podcastu „Prawo Spurek”, dzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego przyglądamy się homofobii w polskich szkołach, gotowości naszego systemu edukacji na wyzwania XXI wieku, a także rozmawiamy o zaletach modelu fińskiego, w którym nauczyciele należą do społecznej elity.
Gdyby przyjąć, że szkoła powinna działać w myśl zasady „po pierwsze nie szkodzić”, musielibyśmy zamknąć wszystkie szkoły w Polsce. Ich uczniowie na co dzień muszą mierzyć się z przemocą fizyczną, rówieśniczym ostracyzmem, a także hejtem w internecie.
Zapraszam do słuchania uczniów i uczennice, nauczycieli i nauczycielki, rodziców oraz wszystkich i wszystkie, dla których ważne jest dobro dzieci. Posłuchajcie o obrazie polskiej szkoły, niestety często ponurym.
SŁUCHAJ NA SPOTIFY:
SŁUCHAJ NA SOUNDCLOUD:
SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:
Prawo Spurek
Od ponad 20 lat walka o prawa kobiet, zwłaszcza tych doświadczających przemocy w rodzinie, to moja codzienność. Jako aktywistka, a teraz polityczka z bliska słucham ich historii, widzę skutki nierówności, szukam rozwiązań i zmieniam system. Tak powstało Prawo Spurek, podcastowa platforma, która mówi w imieniu wszystkich tych, które i którzy sami nie mogą zabrać głosu lub ich głos nie jest wystarczająco słyszalny.
Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:
Uregulowana rzeka, rozregulowana planeta, czyli ludzie i ryby