Podcasty

Romantyzm: zazdrość, zaborczość, kontrola

Zuzanna i Julia. Dwie bliskie sobie osoby, które urodziły się w Polsce i które Polska i świat wychowały jako kobiety. Wygląda na to, że nadszedł czas, by parę spraw sobie wyjaśniły.

Opowieść o tym, co przekazała ci babcia na temat księcia z bajki. Kto ma prawo zwariować z miłości? Mężczyźni wdający się w bójki z nowymi partnerami swoich ukochanych, przychodzący z kwiatami pod miejsce pracy czy nawet śledzący kobiety, które powiedziały „nie”, uznawani są za romantyków.

Co chce ugrać Hołownia, blokując debatę nad prawem do aborcji?

Mimo że takie sytuacje często prowadzą do przemocy i tragedii. Czy ktoś poza cis mężczyznami ma w naszej kulturze prawo do szaleństwa wywołanego miłością? Co zrobić, kiedy ty nosisz w kieszeni gaz pieprzowy, a koleżanki powtarzają, że on tak cię kocha

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA SPREAKER: 

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

Wychowanie płci żeńskiej

Zuzanna i Julia. Dwie bliskie sobie osoby, które urodziły się w Polsce i które Polska i świat wychowały jako kobiety. Od transformacji ustrojowej końca lat 80. po końcówkę drugiej kadencji PiS w roku 2023 zmierzają się z polskim zaściankiem. Ale nie wszystko widzą tak samo, być może jednak relacja matki z córką musi zawierać sporą dawkę generacyjnego niezrozumienia?

Wygląda na to, że nadszedł czas, by parę spraw sobie wyjaśniły. Używając wiedzy, bagażu kulturowego, rodzinnych historii i własnych doświadczeń. I czasem zapraszając gości specjalnych.

**

Zuzanna Dąbrowska – dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna. Komentatorka. W latach 80. uczestniczka opozycji demokratycznej, ruchu Wolność i Pokój oraz polskiej Partii Socjalistycznej. Obecnie szefowa działu Społeczeństwo w „Rzeczpospolitej”.

Julia Ikonowicz – była Młoda Socjalistka, była dziennikarka, z wykształcenia pracowniczka socjalna. Po latach podróży i poszukiwań odnalazła się w Portugalii i nauczaniu angielskiego.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij