Podcasty

Homo Polonus ecologicus – kto jest gotowy na zmianę klimatu?

Czy „młodzi, wykształceni, z wielkich ośrodków”, w domyśle też: postępowi, obronią Polskę przed skutkami kryzysu klimatycznego? Podcast Michała Sutowskiego.

Niestety, głoszony światopogląd i świadomość ekologiczna niewiele mają wspólnego z praktyką konsumencką Polek i Polaków. Zwłaszcza młodzi bardziej od katastrofy boją się utraty swego stylu życia; wielu starszych nie chce z kolei wyrzeczeń.

Zgadzamy się, że potrzebne są „zielone inwestycje”; coraz rzadziej też negujemy fakt zmiany klimatu za sprawą człowieka. Nieufność wobec państwa i siebie nawzajem utrudnia nam jednak współpracę konieczną, by stawić czoło widmu katastrofy.

Badacze Zofia Bieńkowska i Piotr Drygas opowiadają Michałowi Sutowskiemu, skąd czerpać nadzieję, czy na końcu tunelu jest jakieś światło i co ma pandemia do postrzegania zmiany klimatu.

Egoizm klimatyczny Polaków, czyli jak nas zmienia koronawirus

czytaj także

Egoizm klimatyczny Polaków

Zofia Bieńkowska, Piotr Drygas,

 

Wszyscy jesteśmy klimatycznymi soft negacjonistami 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Michał Sutowski
Michał Sutowski
Publicysta Krytyki Politycznej
Politolog, absolwent Kolegium MISH UW, tłumacz, publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej oraz Instytutu Krytyki Politycznej. Współautor wywiadów-rzek z Agatą Bielik-Robson, Ludwiką Wujec i Agnieszką Graff. Pisze o ekonomii politycznej, nadchodzącej apokalipsie UE i nie tylko. Robi rozmowy. Długie.
Zamknij